Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper tähistas Tiit Härmi juubelit

20.03.2006 11:40

Reedel, 17. märtsil anti Tiit Härmile Rahvusooper "Estonia" Talveaias pidulikult üle Harjumaa teatripreemia balleti "Kameeliadaam" loomise ja lavastamise ning Rahvusooperi balletitrupi ja repertuaari arendamise eest. Harju maakonna teatripreemiat antakse juba kaheteistkümnendat korda. Mullu sai preemia ooperisolist Priit Volmer.

Ühtlasi tähistas Rahvusooper Tiit Härmi juubelit 18. märtsil tema viimati loodud balletiga "Kameeliadaam" Ferenc Liszti muusikale.

Härm alustas Estonias balletisolistina pärast Peterburi koreograafiakooli lõpetamist 1966. aastal. Aastail 1971-1990 oli ta Estonia esitantsija ning aastail 1990-1992 teatri balletijuht. Ilmselt ainukesena eesti balletitantsijatest on ta soleerinud Moskva Suure Teatri laval. Lisaks sellele esinenud veel enam kui 70 riigis. Härm on Euroopas tunnustatud ballettmeister ja õppejõud Saksamaal, Šotimaal, Inglismaal, Itaalias, Soomes, Rootsis. Aastaid koolitas ta balletitippe La Scalas. Hooajast 2001/2002 on Tiit Härm Rahvusooperi balleti kunstiline juht.

Kadri Valner
Rahvusooper Estonia
kommunikatsioonijuht
6831 284
www.opera.ee