Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper tähistab iseseisvuspäeva eesti autorite teostega

20.02.2020 11:24

Rahvusooper Estonia tähistab vabariigi aastapäeva 20.–22. veebruarini 2020 toimuva Eesti nädalaga, mil publiku ette jõuavad eesti autorite lavateosed. Eesti nädalal etenduvad Rasmus Puuri ooper "Pilvede värvid", Toomas Eduri ballett "Modigliani – neetud kunstnik" ning Ülo Vinteri ja Ülo Raudmäe lastemuusikal "Pipi Pikksukk". 

Rasmus Puuri ooperit "Pilvede värvid" mängitakse 20. ja 22. veebruaril viimaseid kordi. Teos on loodud Jaan Kruusvalli samanimelise näidendi ainetel ja selle lavastas Roman Baskin. Eelviimast etendust salvestab Eesti Rahvusringhääling, kellega koostöös on eesti autorite lavateoseid jäädvustatud varemgi. 

21. veebruaril on publikul võimalus näha Toomas Eduri balletti "Modigliani – neetud kunstnik", millele on muusika loonud helilooja Tauno Aints. Ballett jutustab värvika loo 20. sajandi ühe kuulsama boheemlasest kunstniku Amedeo Modigliani tormilisest elust.

22. veebruaril saavad nii suured kui ka väikesed teatrisõbrad nautida Ülo Vinteri ja Ülo Raudmäe lastemuusikali "Pipi Pikksukk", milles kuuleb mh isamaaliste laulude kuldvaramusse kuuluvat "Laulu Põhjamaast". 

Vabariigi aastapäeva tähistamine Eesti muusikateatri eriprogrammiga sai alguse eelmisel hooajal ja toimub tänavu teist korda. Üle-eelmisel hooajal tähistas aga rahvusooper Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva sellega, et uuslavastustena toodi terve hooaja vältel publiku ette ainult eesti autorite loomingut.