Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper pühendab muusikapäeva gala Miliza Korjusele

01.10.2009 00:10

Neljapäeval, 1. oktoobril, kui kogu maailm tähistab rahvusvahelist muusikapäeva, kingib rahvusooper publikule suurejooneline ooperigala, mis on pühendatud tuntud eesti päritolu koloratuursopranile ja filminäitlejale Miliza Korjusele. Galal esinevad lisaks rahvusooperi solistidele Aile Asszonyi, Liisi Kasenõmm, Annely Peebo ja Kädy Plaas. Dirigeerib Arvo Volmer.    

Miliza Korjus, kelle sünnist möödus augustis 100 aastat, kuulub kahekümnenda sajandi 30–40ndate aastate kõige imetlusväärsemate ning unikaalsemate loodusliku andega laulukunstnike hulka. Berliini Riigiooperis lauldud Öökuninganna Mozarti ooperis "Võluflööt", Violetta ja Gilda Verdi ooperites "La traviata" ning "Rigoletto", nimiosad Delibesi "Lakmés" ja Donizetti "Lucia di Lammermooris", virtuoossed soolokontserdid ja õnnestunud heliülesvõtted tõid lauljatari Euroopa lauljate esiritta. Puhta kõla ja suurepärase tämbriga hääl, ideaalne hingamistehnika ja hääle lai diapasoon võimaldasid Miliza Korjusel efektselt esitada kõige nõudlikumat repertuaari Adamist ja Rossinist Wagnerini. Tema loometee ning kuulsuse tipphetkeks oli esinemine muusikafilmis "Suur valss", mis viis imepärase kunsti kätte miljonitele vaatajatele üle maailma.

Neeme Kuninga poolt lavale seatud galal tulevad ettekandele katkendid Mozarti, Puccini, Bellini, Verdi, Straussi, Rossini ja Donizetti teostest. Miliza Korjuse häält saab kuulda helikandja vahendusel. Estonia Valges saalis on imetlemiseks välja pandud kleit, mille valmistas 1944. aastal USA moekunstnik Hattie Carnegie lauljatari soolokontserdiks Carnegie Hallis. Kleidi kinkis Teatri- ja Muusikamuuseumile Miliza Korjuse poeg 1999. aastal.

Ooperigala salvestab ERR Klassikaraadio.


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
tel. +372 683 1242
www.opera.ee

Maja täis muusikat!