Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper ja Tampere-talo sõlmisid koostöölepingu

08.10.2021 11:00

Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten ja Tampere-talo programmijuht Suvi Leinonen allkirjastasid 7. oktoobril 2021 koostöölepingu, mille raames annab Eesti Rahvusballett käesoleva aasta detsembris Tamperes kolm lavastuse "Alice Imedemaal" etendust. Peaosades Madeline Skelly, Ketlin Oja, Ami Morita, Cristiano Principato, Ali Urata, Patrick Foster, John Halliwell. Dirigeerib Kaspar Mänd.

Estoniat seovad Tamperega pikaajalised sidemed. Viimati käidi Tamperes 2017. aasta detsembris Eesti-Soome 200 aasta juubeli raames balletiga "Coppelia" ning aastal 2015 balletiga "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi". Mõlemal korral saatis külalisetendusi ülisuur publikumenu.

Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten: "On äärmiselt oluline, et suudame pärast pandeemia lõppu kiiresti koostööd elavdada ja taastada otsesed inimlikud kontaktid nii publiku kui koostööpartneritega. Oleme külalisetendusteks põhjalikult valmistunud ning tahame Tampere publikule pakkuda üksnes parimat."

Tampere-talos on 1800 istekohta ja väga hea akustikaga saal, mis pakub rohkelt võimalusi nii laval olevale trupile kui rahvusooperi orkestrile. Kohtumise käigus lepiti kokku ka järgmised külalisetendused, mis peaksid toimuma aastal 2023.