Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper ja rahvusringhääling lubavad televaatajatele põnevaid projekte

16.10.2009 11:43

15. oktoobril kirjutasid Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe ja Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa alla koostöölepingu järgmiseks kolmeks aastaks. Leping reguleerib poolte suhted rahvusooperi etenduste salvestamisel ja esitamisel televisiooni ja raadio tarbeks, rahvusooperi tegevust kajastavate saadete edastamisel, video- ja heliarhiivide kasutamisel ja ühiste innovaatiliste projektide elluviimisel.
 
"Koostöös on juba salvestatud ooper "Wallenberg" ning selle põhjal on valminud Eesti esimene ooperi-DVD. Ühistööna valmis samuti eile müügile jõudnud praeguste Estonia solistide hääled jäädvustanud CD "Estonia ooperihääled". Koos kanti internetis otseülekandena üle näiteks ka rahvusooperi 104. hooaega tutvustav pressikonverents," ütles rahvusooperi peadirektor Aivar Mäe. "Uued innovaatilised lahendused on meile ja telerahvale väljakutseks ja tulevikuks on meil juba mitmeid uusi ideid," lisas ta.

ERR-i juhatuse esimehe Margus Allikmaa sõnul on rahvusringhääling sõnateatrite paremate lavastuste salvestamisega olnud üsna edukas. "Kuid siiani on muusikateatrite, ennekõike Estonia parimate palade jäädvustamine ja televaatajatele vahendamine olnud üsna tagasihoidlik. Sestap leppisime nüüd Estonia juhtidega kokku, et Estonia võimaldab meil hooaja jooksul salvestada vähemalt kaks lavastust – ühe balleti ja ühe muusikalavastuse, olgu selleks siis ooper või operett. Teater tagab meile artistide esitusõiguse  ja meie räägime läbi ning lepime kokku esitustingimused autoritega," selgitas Allikmaa.
 
"Kindlasti ei ole lavastuste salvestamine ja televaatajatele esitamine ainus kahe avalik-õigusliku organisatsiooni koostöö sisu ja vorm. Eile sõlmitud leping viitab märksa ulatuslikumale ja põnevamale koostööle, mille esimesi vilju võib hea õnne korral televaataja näha juba 2010. aasta varakevadel. Teater, eriti muusikateater on sedavõrd põnev struktuur ja iga uuslavastuse ning isegi tavaetenduse sünd on suur müsteerium ning sellest saab jutustada televaatajale väga põnevaid lugusid," rääkis Allikmaa.
 

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
www.opera.ee
 
Anneli Tõevere-Kaur
Eesti Rahvusringhääling
meediasuhete juht
[email protected] 
www.err.ee