Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia võtab täna kokku lõppeva hooaja haridusprojektid

04.06.2007 11:00

Täna korraldab Rahvusooper Estonia vastuvõtu koolilastele, kes on osalenud teatri 101. hooaja haridusprojektides. Kokku sai teatri noortetööst sel hooajal osa üle 3000 kooli- ja lasteaialapse. Suvel oodatakse lapsi teatrisse seiklusmängule.

Rahvusooperi neljas läbi hooaja kestnud noorteprojektis ("Teatrimaagia", "Balletimaailm", "Muusikateatri etenduse sünd", "Mäng muusika saatel") osales kokku 2150 last kõigist vanusegruppidest - lasteaialastest abiturientideni. Lisaks korraldati palju ekskursioone, milles osales üle 1000 koolinoore.

Täna kell 16.30 toimub Estonia teatri Valges saalis laste ja noorte koolitusprojektide hooaja lõpetamine. Kohale on kutsutud parimatest parimad joonistajad ja kirjutajad, kes on hooaja vältel haridusprojektides osalenud ning joonistuste ja arvustuste näol tagasisidet andnud.

Tublimatele jagatakse Häälepaela, Varvaskinga ja Juniori ordeneid ja kutsutakse õhtusele balletietendusele "Luikede järv". Lisaks lastele on peole oodatud ka nende õpetajad ja estoonlased, kes on aidanud noortetöö tegemisele kaasa. Parimate õpilastööde näitust, mis on valik ligikaudu 400 laekunud tööst, saavad kõik vaadata kuni 8. juunini teatri fuajees.

Suvel kutsub Rahvusooper teatrimajja seiklusmängule, kus 7- kuni 13-aastased lapsed saavad koos estoonlastega lahendada erinevaid ülesandeid, laulda-tantsida-näidelda, joonistada ja mängida. Sügisel jätkuvad koolitusprojektid, milles tutvustatakse lastele ja noortele lähemalt balletti, ooperit, teatrietiketti ja Estonia teatrimaja. Täpsemat infot ettevõtmiste kohta leiab kodulehelt http://junior.opera.ee.

Registreerimine ja info: suvine seiklus teatrimaal jt haridusprojektid: http://junior.opera.ee/et/mis_toimub/haridusprojektid


Anu Põrk
Rahvusooper Estonia noortetöö projektijuht
+3726831323
+3725249129
[email protected]