Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia videoläkitus Georg Otsa 100. sünniaastapäeval

20.03.2020 17:00

Rahvusooper Estonia videoläkitus Georg Otsa 100. sünniaastapäeval: "Trots võitku hirmu ja valu, arm olgu kirgas kui jää"

Laupäeval, 21. märtsil 2020 möödub 100 aastat legendaarse laulja Georg Otsa sünnist. Rahvusooper Estonia läkitab muusikasõpradele Otsa sünniaastapäeva puhul videotervituse.

Andeka muusiku ja suure isiksusena on Georg Ots oma loominguga pakkunud tuge mitmele põlvkonnale. Tema sõber ja kaasteeline Arne Mikk meenutab: "Rasketel sõjajärgsetel aastatel, kui Tallinn oli veel varemetes, jutustas Ots kuulajatele haaravalt nii kõrbeliiva vaikusest, Siberi taigast kui Kadrioru kastanite kohinast. See oli nagu lohutuseks argielu muredele."

Ka praegu vajavad inimesed tuge ja lohutust. Georg Otsa mälestuseks ja muusikasõprade rõõmuks läkitab Estonia videotervituse, kus Estonia bariton René Soom laulab rahvusooperi laval Don Quijote tõotuslaulu muusikalist "Mees La Manchast". Muusika autor on Mitch Leigh, eestikeelsed sõnad on kirjutanud Iko Maran, klaveril saadab Tarmo Eespere.

René Soomi sõnul oli Georg Otsa repertuaarist õige laulu valimine väga lihtne: "Don Quijote tõotuslaul oli Otsa loomingus märgilise tähendusega ja samas kannab see ka praegu maailmas toimuva taustal olulist sõnumit. Ei tohi alla anda, usk ja lootus aitavad jagu saada ka kõige hullematest võitlustest."

Georg Otsa sünniaastapäeva tähistamiseks pidi täna õhtul toimuma Estonia teatris galakontsert. Viiruspuhangu ja eriolukorra tõttu kontsert täna mõistagi ei toimu. Ent teater tegutseb parimas usus edasi ja loodab kontserdi publikuni tuua 12. mail Pärnus ja 13. mail Tallinnas.

Rahvusooper Estonia soovib kõigile Eestimaa inimestele meelerahu ja tugevat tervist. Võitku teie trots hirmu ja valu ning arm olgu kirgas kui jää.