Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia vahetab Moskva Helikoniga lavad

26.09.2016 10:26

13.-16. oktoobrini toimub teatrilavade vahetus Rahvusooper Estonia ja Helikon-Opera vahel. Helikon esitab Tallinnas Rimski-Korsakovi ooperit „Tsaari mõrsja“, mille on lavastanud teatri juht Dmitri Bertman. Reedel on kavas ooperigala „Kahe pealinna duett“. Rahvusooper Estonia viib Moskvasse külakostiks Gounod’ „Fausti“, mille lavastajaks samuti Bertman ja Marina Kesleri koreograafikäe all valminud Tubina balleti „Kratt“. Ka Moskvas kõlab „Kahe pealinna duett“.

„Mul on ääretult hea meel selle koostöö õnnestumise üle, sest Estonia viimasest esinemisest Moskvas on möödunud pea kolmkümmend aastat,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe. „Me astume üles Helikon-Opera uues majas ja Moskva publik ootab meid - saalid on välja müüdud. Tänan kultuuriministeeriumi, kes projekti toetas ja kultuurisilla loomise võimalikuks tegi,“ lisas Mäe.
Helikon-Opera on eesti publikule tuttav Birgitta festivali ja Saaremaa Ooperipäevade kaudu. Teatri looja ja pealavastaja Dmitri Bertman on Estonias korduvalt lavastanud, 2008. aastal pälvis ta Tüüri „Wallenbergi“ lavastamise eest Maarjamaa Risti teenetemärgi ning Eesti teatri aastaauhinna.

Helikoni etendusi Tallinnas dirigeerib Jevgeni Bražnik, laulavad Aleksei Issajev Larissa Kostjuk, Lidia Svetozarova, Igor Morozov, Dmitri Hromov, Jelena Mihhailenko, Kristel Pärtna jt.
Moskvas dirigeerib Vello Pähn, laulavad Marie Fajtová (Tšehhi), Helen Lokuta, Oliver Kuusik, Rauno Elp, Pavlo Balakin, Mart Laur, Mart Madiste ja Helikoni solistid Julia Šerbakova, Anna Pegova, Dmitri Baškirov, Maksim Perebeinos jt. “Krati” etendusel on peaosades Denis Klimuk, Anatoli Arhangelski, Eneko Amoros, Jevgeni Grib ja Marika Muiste.


Rahvusooper Estonia külalisetendused Moskva Helikonis
14.–16. oktoobril 2016

14. X 2016 Gounod’ ooper „Faust“
15. X 2016 Ooperigala – kahe pealinna duett
16. X 2016 Tubina ballett „Kratt“


Helikoni külalisetendused Rahvusooperis Estonia
13.–15. oktoobril 2016

13. X 2016 Rimski-Korsakovi ooper „Tsaari mõrsja“

14. X 2016 Ooperigala –kahe pealinna duett

15. X 2016 Rimski-Korsakovi ooper „Tsaari mõrsja“