Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper "Estonia" tutvustas kevadhooaega 2003

09.01.2003 00:00

Täna, 9. jaanuaril korraldas Rahvusooper "Estonia" oma Valges saalis pressikonverentsi, et teha kokkuvõtteid möödunud aastast, heita pilk alanud aastasse ning tutvustada kevadise poolaasta plaane.

Pressikonverentsil kõnelesid Estonia peadirektor Paul Himma ja kunstiline juht Arne Mikk.
Kõige aktuaalsemaks teemaks olid Rahvusooperi renoveerimistööd, mis hõlmavad nii teatri- kui kontserdihoonet ning on kavandatud teostada Estonia teatri 100.juubeliks 2006.aastal.
2003.aasta renoveerimistöödest langeb suurem osa suvele ning nende tulemusena peaks saama uue näo ka hoone Pärnu maantee ja Viru poolne fassaad ning paranema heakord. Samuti võetakse ette lava rekonstrueerimine, remonditakse olemasolevaid ruume ning ehitatakse juurde uus proovisaal Estonia Kontserdisaali pööningule. Renoveerimistööde maksumuseks on 2003.aastal planeeritud ligikaudu 30 miljonit krooni ning kulud kaetakse pangalaenuga.
Sellest tingituna jääb Rahvusooperi kevadhooaeg 2003 nii ajaliselt kui repertuaari täiendamise osas napimaks, lõppedes juba 11. mail Tallinna Balletikooli Galaetendusega.
Kevadhooajal on siiski kavas mõningaid uuslavastusi, mille hulgast äratavad enim tähelepanu A.H.Tammsaare romaani ?Tõde ja õigus? I osa järgi valminud Tõnu Raadiku ja Endrik Kerge muusikal ?Vargamäe tõde ja õigus? ning saksa romantilise helilooja Carl Maria von Weberi kuulsaim ooper ?Nõidkütt?.
Samuti üllatab kevadhooaeg juba Eestis tuntud ning veel vähe tuntud solistidega ? lisaks välisesinejatele saab kuulata meie tulevasi võõrsil koolitatud tähti, näiteks juba jaanuaris Taimo Toomastit ja Kristjan Mõisnikku Don Giovannina ja Leporellona Mozarti ooperis ?Don Giovanni? ning veebruaris Juhan Trallat Alfredona Verdi ooperis ?La traviata?.
Noorte lauljatega on seotud ka mai algul Estonia lavale jõudev soome-eesti ühisprojekt ? Sibeliuse Akadeemia ja Eesti Muusikaakadeemia diplomilavastus, Pjotr Tšaikovski ?Jevgeni Onegin?. Et lavastus sündis lisaks nimetatud kõrgkoolidele koostöös Rahvusooperiga ?Estonia? ning Joensuu Linnaorkestriga, toimus esietendus 2002.a. novembris Soomes, Joensuus ning tuleb käesoleva aasta jaanuaris ettekandele ka Soome Rahvusooperis Helsingis.

Mari Kolle
Teatriliidu Teabekeskus
tel 6 405 740
[email protected]