Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia testib automaatset paraadust ja häälteavitusega lifti

27.04.2016 10:14

Lihtsustamaks erivajadustega inimeste teatriskäike, on Rahvusooperis Estonia valmis saanud elektrooniliselt avanev paraaduks ja häälteavitusega publikulift. TÄNA, 27. aprillil tulevad etendusele ja uuendusi katsetama Estoniat varem nõustanud Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingu esimees Villu Urban ja Eesti Pimedate Liidu aseesimees Priit Kasepalu. Testimise juures viibivad teatrijuht Aivar Mäe ja võrdõigusvolinik Liisa Pakosta.

Estonia teater alustas möödunud aastal esimeste hulgas märgi „Siia saab“ kasutamist ja oli selle tutvustaja. „Siia saab“ märki kasutades antakse teada, et teatrisse on oodatud erinevate vajadustega inimesed. See tähendab, et ruumidele, ettevõtmistele ja infole saavad ligi inimesed ka siis, kui nad kasutavad liikumiseks ratastooli, vajavad valge kepi abi või ei kuule hästi.

“Kuigi Estonia puhul on tegemist ajaloolise hoonega, kus ümberkorraldusi keeruline teha, ei ole hea tahtmise korral miski võimatu,” ütles teatrijuht Aivar Mäe. “Ratastooliga tulijate tarbeks on meil kaldteed ja liftid, nad pääsevad hõlpsasti teatrisaali, kohvikutesse ja tualetti. Liftis on info kuvatud ka punktkirjas. Nüüd oleme valmis saanud automaatselt avaneva peaukse, lisanud kaldtee pääsuks töötajate ruumidesse ja varustanud publikulifti häälteavitusega,” lisas Mäe.


Lisainfo
Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia