Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia tänab toetusavalduste eest

30.04.2007 14:11

Vandalism Tallinna südalinnas kahjustas ka Estonia teatri- ja kontserdimaja. 27. aprilli hilisõhtul toimunud rünnakus said tõsiselt kannatada nii teatri- kui kontserdisaali peasissekäigu uksed ja nende kõrval asunud reklaamvitriinid. Lõhuti ka mujal asunud akende klaase nii esimesel kui teisel korrusel. Hävitati hoone küljel asuva parkla tõkkepuusüsteem. Otseste purustustega kaasnes paratamatult moraalne kahju - paljusid šokeeris, kuivõrd kergelt ja mõtlematult võib pidetutel inimestel tõusta käsi kultuuritempli vastu.

Rahvusooper Estonia tänab kõiki häid kaaskodanikke, kes viimastel päevadel on meie poole pöördunud toetava sõnaga - ja mitte ainult sõnaga, vaid ka otsese materiaalse toetamise sooviga. Selline kaasaelamine on näidanud, et Estonia hoone on püha koht mitte ainult kõigile nendele estoonlastele, kes siin peaaegu juba sajandi jooksul on töötanud, vaid ka teatri- ja kontserdikülastajatele. See maja on mitte ainult ajaloo- ja kultuurimälestis, vaid ühtaegu nii monument eelnevate põlvkondade saavutustele omariikluse ja iseseisva rahvuskultuuri arendamisel kui tänane kodupaik ja sepikoda paljude ilu loovate inimeste püüdlustele.

Kultuuriasutusena me ei kahtle: seni, kuni pole otsest ohtu meie külastajatele, on meie kohus kindlasti jätkata oma igapäevatööga - etenduste andmisega. See on meie panus selleks, et võimalikult ruttu taastuks Eesti ühiskonnas kõikuma löönud sotsiaalne turvatunne. Üleskutsega säilitada pingestunud olukorras rahu ja keskenduda meelekindlalt oma igapäevastele toimingutele on ju esinenud ka Vabariigi President, Vabariigi Valitsus ja Tallinna Linnavalitsus.

Kui hoiame kokku, saame keerulistest aegadest kergemini ja kiiremini üle. Solidaarsuse väljendamiseks on mitmeid võimalusi. Inimesed, kes on soovinud rahaliselt toetada vandalismikahjude kõrvaldamist, saavad kasutada Rahvusooper Estonia arveldusarvet nr 221010016465 Hansapangas (selgitusega "remonditoetus").

Kindlasti tunneme kõigi teatrikülastajate kaasaelamist ja tuge kõige ilmekamalt aga oma etendustel. Seepärast kutsume teatrisse ärevatel aegadel endale hingepidet leidma nii neid, kel on teatritee juba varajasest lapsepõlvest selge, kui neid, kelle radadele pole see paik seni veel jäänud. Muusikateatri võlumaailm suudab kaasa haarata kõiki - haridusest, vanusest või rahvusest sõltumata.

Usume kindlalt, et see ilu, mida suudame artistide ja publiku ühise hingamisega tekkiva teatriime toel luua, aitab maailma meie sees ja meie ümber paremaks muuta.

Paul Himma
Rahvusooper Estonia peadirektor