Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia Paides 6.-12. novembrini

02.11.2011 12:39

8. ja 9. novembril 2011 annab Rahvusooper Estonia Paide Kultuurikeskuses kolm etendust – kahel korral saab näha menukat operetti “Silva” ja lisaks pakutakse vaatamiseks suurejoonelist balletiõhtut. See on Estonia esimene külalisreis Paidesse. Selleks, et kogu Järvamaa rahvas Estonia tegemistest osa saaks, pakub teater terve nädala kestvat festivaliprogrammi “Ooper ja ballett südames”, mis on osa Paide linna 720. sünnipäeva pidustustest.

Lasteaedadele pakutakse teatriprojekti “Mäng muusika saatel” ning koolilastele balletiprojekti “Päikesekuningast Kratini ehk balletiajaloo kiirkursus”. Projektid toimuvad Paides, Türil ja Koerus. Paides viiakse läbi suur noorteprojekt, milles saavad osaleda rohkem kui 200 Järvamaa noort vanuses 10–16 eluaastat. Selle tulemusena valmib estoonlaste abiga tund aega kestev kontsert-etendus „Ooper ja ballett südames“.

Kammerkontsertidel Türi Kultuurimajas, Järva-Jaani Kultuurimajas, Koigi, Roosna-Alliku ja Väätsa mõisates esinevad rahvusooperi solistid kavadega “Kolm meest ooperis” ja “Tee silmapiirile”.

Järvamaalastel on lisaks etendustele  ja kontsertidele võimalik külastada kostüümilaata, laste töötubasid, erinevaid näitusi ning suure lasteprojekti finaalkontserti 12. novembril.

Festivali täpne info: http://www.opera.ee/56911.