Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia näitused

04.05.2006 14:43

3. maist kuni 19. juunini on Haapsalus Läänemaa muuseumis Estonia-100 juubeliürituste raames avatud Rahvusooper Estonia kostüümide näitus "Sajand elamusi". Eksponeeritakse teatrikostüüme 1980.-1990ndate aastate mitmest lavastusest. Näitusel saab näha, millised olid kostüümid W. A. Mozarti ooperis "Teatridirektor", G. Verdi ooperis "Kuningas üheks päevaks" ja lastekostüümid A. Bournonville'i balletis "Armastuse muinasjutt". Estonia korraldas eelmisel aastal kostüüminäitusi ka Tartus, Viljandis, Pärnus ja Tallinnas.

4. - 28. maini eksponeeritakse Estonia Talveaias kunstnik Charles Cusick Smithi (Šotimaa) kostüümikavandeid. Charles Cusick Smith on teinud lavakujundusi ja kostüüme nii draama- kui muusikateatri lavastustele kõigis tähtsamates Suurbritannia teatrites, aga ka mitmes välisriigis. Estonias tegi ta kunstnikutöö Prokofjevi - Murdmaa balletile "Romeole ja Julia" (1998) ja Tšaikovski - Murdmaa "Pähklipurejale" (2000). Ta tegutseb ka kujutava kunstnikuna ning on esinenud mitme näitusega Londonis, Cheltenhamis ja Leicesteris. Veebruaris 1998 oli tema personaalnäitus avatud Tallinnas Draakoni Galeriis.

Charles Cusick Smithi on kahel korral autasustatud Suurbritannia kõige väärikama auhinnaga: Evening News'i auhind (1986) ja parima kunstniku tiitel (1993).