Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia koor 110 – Tšaikovski “Jolanthe”

30.03.2022 17:09

Homme, 31. märtsil 2022 jõuab Estonia kontserdisaalis rahvusooperi koori 110 aasta juubeli raames publiku ette Pjotr Tšaikovski ooperi "Jolanthe" kontsertettekanne. 

Taani poeedi Henrik Hertzi värssdraamal "Kuningas René tütar" põhinev ooper on Tšaikovski kõige helgem ja elujaatavam muusikateos. Lugu räägib pimedast printsessist, kelles ootamatult tärganud armastus rüütel Vaudemont’i vastu äratab kirgliku soovi näha looduse ja valguse ammendamatuid värve. Solistid on Mirjam Mesak (Baieri Riigiooper), Valentyn Dytiuk (Ukraina), Stanislav Kuflyuk (Ukraina/Poola), Priit Volmer, Rauno Elp, Reigo Tamm, Raiko Raalik, Juuli Lill, Janne Ševtšenko, Karis Trass. Dirigeerib Arvo Volmer.

Kontsertettekandega tähistab Rahvusooper Estonia oma koori 110. sünnipäeva. Kutseline Estonia teater loodi 1906. aastal ning muusikalavastuste osakaalu suurenemine teatri repertuaaris lõi vajaduse oma lavakoori järele. Mõte saigi 1911/1912 hooajal teoks. Tänaseks on rahvusooperi koor kasvanud professionaalseks segakooriks, kes on osalenud sadades ooperi- ja operetilavastustes ning muusikalides. Rahvusooper Estonia koor pälvis Eesti teatri aastaauhinna 2010 muusikaliselt ja lavastuslikult nõudliku partii professionaalse teostuse eest Prokofjevi ooperis "Armastus kolme apelsini vastu". 

Täna tegutseb koor peakoormeister Heli Jürgensoni juhendamisel.