Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia järgmiseks loominguliseks juhiks on Vello Pähn

02.12.2011 11:08

Vello PahnRahvusooperi Nõukogu otsustas 29. novembril toimunud koosolekul kinnitada Rahvusooper Estonia loominguliseks juhiks alates 1. augustist 2012 Vello Pähni.
 
Rahvusooperi Nõukogu esimehe Eri Klasi sõnul pakkus Vello Pähni kandidatuuri välja Estonia praegune loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer, kes jätkab oma ametis kuni 2012. aasta augustini. „Kaheksa aastat on pikk periood, Volmer on selle ajaga teinud väga head tööd ning nüüd ootavad teda uued väljakutsed. Kindlasti näeb teda aga ka tulevikus rahvusooperi dirigendipuldis“, ütles Klas. „Vello Pähn, kes on üks suurema teatripagasiga Eesti dirigent üldse, on olukorraga teatris tutvunud. Koos peadirektoriga on arutatud loomingulisi plaane ning juba märtsis dirigeerib Pähn Estonias „Cyrano de Bergeraci“ etendusi. On väga tore, et „kadunud poeg“ on otsustanud oma elu siduda koduteatriga.“ 

Vello Pähn oli Rahvusooper Estonia dirigent aastatel 1982–94 ning nüüdseks on temast saanud hinnatud dirigent kogu Euroopas. Ta on juhatanud etendusi Opera National de Paris’, Hamburgi Riigiooperis, Dresdeni Semperoperis, Berliini Staatsoperis, Stuttgardi Riigiooperis, Berliini Deutsche Oper’is, Milano La Scalas, Napoli Teatro San Carlos, Viini Riigiooperis, Göteborgi Ooperis, Leipzigi Ooperis, Den Norske Opera’s Oslos, Kopenhaageni Kuninglikus Ooperis ja Soome Rahvusooperis. Lisaks on ta juhatanud orkestreid Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Jaapanis, USAs, Kreekas, Rootsis, Lätis, Soomes, Taanis, Hispaanias jm.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
tel. +372 683 1242

www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia
Maja täis muusikat!