Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia jalutussaalis avatakse väike näitus Gaetano Donizetti ja Bergamo teemal

23.10.2020 14:09

Reedel, 23. oktoobril 2020 avatakse Rahvusooperis Estonia Bergamo Museo delle Storie ja Bergamo festivali FARE LA PACE näitus "Donizetti ja Bergamo" koostöös Itaalia Suursaatkonnaga Eestis.

Põhja-Itaalia linn Bergamo, mis on paljudele eestlastele tuttav, on ühenduslüliks sel hooajal Rahvusooperis Estonia esietendunud helilooja Gaetano Donizetti ooperi "Don Pasquale" ja koroonaviiruse pandeemia vahel. Viimastel kuudel on paljud riigid Covid-19 leviku tõttu tõsiselt kannatanud. Bergamo sai koroonaviiruse puhangust erakordse löögi.

Enam kui 200 aastat tagasi sündis Gaetano Donizetti Bergamos, kus ta võis tänu kohalike institutsioonide solidaarsusele õppida muusikat ja saada 19. sajandi üheks suurimaks ooperiheliloojaks. Sama solidaarsus on võimaldanud Bergamo inimestel võidelda Covid-19 vastu.

Selle väikese näitusega, kus saab näha pilte helilooja elule pühendatud Donizetti muuseumist ja Bergamo festivali FARE LA PACE linnainstallatsioonist "Mis heast järele jääb", soovib Itaalia Saatkond tunnustada kõiki inimesi, arste, meditsiiniõdesid, õpetajaid, vabatahtlikke ja teisi töötajad, kes panustavad koroonaviiruse pandeemia seljatamisse. Õhus on endiselt kartus, et viirus võtab taas võimust, aga inimestel on jõudu ja tahet tulevikku vaadata. Pandeemia haripunktis kogusid hoogu mitmed solidaarsusliikumised, sest inimesed mõistsid, et kollektiivselt kogetud traumast ei saa üle ilma tõelise solidaarsuse vaimuta. Nii sündis Bergamo festivali linnainstallatsioon FARE LA PACE "Mis heast järele jääb".

Kõik rahvusooperi külalised on etenduste vaheajal oodatud külastama näitust "Donizetti ja Bergamo".

Itaalia Suursaatkond tänab annetatud tööde eest Bergamo Museo delle Storiet ja Bergamo festivali FARE LA PACE.

Näitus jääb avatuks kuni novembri lõpuni.