Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia jagas SEB publikupreemiad

19.03.2012 11:14

Rahvusooper Estonia külastajad valisid SEB publikupreemia laureaatideks ooperisolistid Aile Asszonyi ja Jassi Zahharovi. Preemia väärtuseks on 1300 eurot. 

Aile AsszonyiAile Asszonyi on Rahvusooper Estonia solist alates 2010. aastast ja tema rollide hulka kuuluvad Despina ja Fiordiligi (Mozarti „Così fan tutte“), Violetta ja Amelia (Verdi „La traviata“ ja „Maskiball“), Rosalinda (J. Straussi „Nahkhiir“), Mimi (Puccini „Boheem“), Naine (Tüüri „Wallenberg“), Manon (Puccini „Manon Lescaut“) jpt. Ta on laulnud ooperirolle ka Viini kammerooperi ja Nargen Opera lavastustes ning olnud tegev oratooriumisolisti ja kammerlauljana. Asszonyi on andnud kontserte mitmel pool maailmas ning esinenud eesti nüüdismuusika esiettekannetel. Aile Asszonyi pälvis Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia 2007 ning Eesti teatri aastaauhinna 2009.


JJassi Zahharovassi Zahharov laulab Rahvusooper Estonias alates 1997. aastast. Tema repertuaari kuuluvad nimiroll Verdi ooperis „Rigoletto“, Giorgio Germont (Verdi „La traviata“), Renato (Verdi „Maskiball“), Scarpia (Puccini „Tosca“), Escamillo (Bizet’ „Carmen“), Tomski (Tšaikovski „Padaemand“), krahv de Guiche (Tambergi „Cyrano de Bergerac“), Saksa ohvitser (Tüüri „Wallenberg“), Feri (Kalmani „Silva“), Lescaut (Puccini "Manon Lescaut") jpt. Jassi Zahharov on pälvinud Georg Otsa nim. auhinna (1994), Suure Vankri auhinna (1996), Tartu Kultuurkapitali loomingulise aastastipendiumi (1996) ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2001). Ta on esinenud paljudes välisriikides.

SEB on Rahvusooper Estonia kuldsponsor 2003. aastast. SEB publikupreemia anti välja teistkordselt, eelmisel aastal pälvisid selle Helen Lokuta ja Oliver Kuusik.


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht/
Head of the PR and Marketing Department
[email protected]
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia