Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia jagas kolleegipreemiad

12.09.2007 10:07

Teisipäeval, 11. septembril toimunud uue hooaja avakoosolekul andis Rahvusooper Estonia töötajate usaldusisikute kogu eesotsas teatri peausaldusisiku Aili Roosega, kes on ühtlasi sümfooniaorkestri ja ooperikoori direktor ning loomingulise juhi assistent, üle lõppenud hooaja 11 kolleegipreemiat.

Estoonlaste poolt valiti hooaja parimateks kolleegideks: solistidest bariton Rauno Elp, balletitantsijatest Vitali Nikolajev, ooperikoorist sopran Maara Rumessen, orkestrantidest vioolamängija Mari Aasa ja tromboonimängija Udo Meier, kunstilise töötaja preemia sai produtsendi assistent Meeli Mikiver. Etendust teenindavatest töötajatest pälvisid kolleegide tunnustuse kostüümiala juhataja Kai Adolfsson ja vanemlavameister Hardo Kaarest, publikut teenindavatest töötajatest klienditeenindaja Kristina Põld. Administratsioonipreemia sai pearaamatupidaja Margot Sildam, haldustöötaja preemia valvetöötaja Erik Šein.

Hooaja avakoosolekul mälestati ka lõppenud hooaja kestel manalateele läinud kolleege, tervitati uusi töötajaid ning õnnitleti juubilare ja koolilõpetajaid.

Kolleegide usalduse ja tunnustuse tähisena sai iga preemiasaaja Ivo Lille klaastaiese. Esimest korda jagati kolleegipreemiad välja mullu, 2006. aasta juunis. Teatri usaldusisikute kogu poolt asutatud preemia tõstab esile neid, kes hooaja õnnestumisele on kõige enam panustanud kas lava peal või selle taga. Valida said kõik teatritöötajad.

Eero Raun
Rahvusooper "Estonia" nõunik
taskutelefon: 50 68 194,
e-post: [email protected],
www.opera.ee