Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia annab viis külalisetendust Moskva Suures Teatris

07.01.2019 09:35

Rahvusooper Estonia annab 9.–12. jaanuaril Moskva Suure Teatri laval viis külalisetendust, mis paneb väärika punkti eelmisel aastal alguse saanud Eesti Vabariik 100 juubelipidustustele.
 
Rahvusooperi peadirektori Aivar Mäe sõnul on Moskva Suure Teatri külastus märgilise tähendusega: "Suhtleme Venemaaga tihedalt, vahetame sageli ooperi- ja balletisoliste. Nüüd aga hõivame pea terveks nädalaks Moskva Suure Teatri lava, nii esinduslikult ei ole Estonia Venemaal väljas olnud," ütles teatrijuht ning lisas, et Moskvas külalisetenduste andmine on käesoleva hooaja suursündmuseks.
 
Pea 300 estoonlast asub 7. jaanuari õhtul rongidesse, et alustada kultuurireisi idanaabrite juurde. Moskvalastele viiakse külakostiks juba 11 aastat eestlasi rõõmustanud Harangozó/Kocsaki kogupereballett "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi", Eduri/Aintsi ballett "Modigliani – neetud kunstnik" ja Puccini ooper "Tosca". Ühes Moskva ooperilauljatega lõpetatakse külaskäik galakontserdiga, mida dirigeerib Vello Pähn. Galakontserdi lavastaja ja konferensjee on Mart Mikk.
 
Viimati andis Estonia Moskva Suure Teatri laval etendusi 1989. aastal, mil tähistati helilooja Modest Mussorgski 150. sünniaastapäeva "Boriss Godunovi" kolme erineva redaktsiooni esitusega. Majaperemeestele lisaks osalesid selles Leningradi Kirovi-nimeline teater ja Estonia.
 
Rahvusooper Estonia tutvustab Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul Eesti autorite teoseid naaberriikides – eelmisel hooajal käis rahvusooper etendusi andmas Peterburi Maria teatris, Tampere-talos, Musiikkitalos ning Aleksanterin teatteris Soomes ning Läti ja Leedu ooperi- ja balletiteatrites.
 
Rahvusooper Estonia külalisetendused Moskva Suures Teatris 9. jaanuarist 12. jaanuarini:
 
9.01 kell 13.00 ja 18.00 G. Harangozó / T. Kocsaki ballett "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi", dirigent Kaspar Mänd 
10.01 kell 18.00 T. Eduri / T. Aintsi ballett "Modigliani – neetud kunstnik", dirigent Lauri Sirp 
11.01 kell 18.00 G. Puccini ooper "Tosca", dirigent Jüri Alperten
12.01 kell 18.00 Ooperigala, dirigent Vello Pähn