Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia annab 40 aasta järel jälle etendusi Peterburi Maria teatris

09.10.2017 12:15

23.-25. oktoobrini annab Rahvusooper Estonia Eesti Vabariik 100 juubelipidustuste raames etendusi Peterburis Maria teatris. Peterburi teatrisõpradele viiakse külakostiks ballett "Kratt", ooper "Rinaldo" ja galakontsert Peterburi Jaani kirikus. Etendusi dirigeerivad Vello Pähn ja Andres Mustonen, kontserti Vello Pähn ja Nikolai Aleksejev.

Rinaldo
"Ligi 40 aasta järel taas Maria teatri lavale astuda on estoonlastele suur au ja rõõm. Peterburiga seovad meid juba ajalooliselt tihedad sidemed ja nagu olen alati rõhutanud – kultuurisildu tuleb ehitada ja need sillad peavad vastu hoolimata aegadest ja poliitilistest tõmbetuultest," ütles Aivar Mäe.   

Balletis "Kratt" tantsivad peaosades Anatoli Arhangelski, Andrea Fabbri, Patrick Foster, Jevgeni Grib ja Marta Navasardyan. Ooperis "Rinaldo" – ainuke barokk-ooper Maria teatris sel hooajal! – laulavad Monika-Evelin Liiv, Mati Turi, Helen Lokuta, Rauno Elp, Helen Lepalaan jt. Kammerkontserdil soleerivad Olga Zaitseva, Helen Lepalaan, Monika-Evelin Liiv, Helen Lokuta, Rauno Elp, Andrus Haav, Andres Lemba ja Eda Peäske. Kaasa teevad rahvusooperi orkester ja poistekoor. Kavas on mitmed eesti heliloojate teosed ja parimad palad maailmaklassika varamust.

Peterburi sõidab üle 300 estoonlase.

Fotol: Mati Turi, Rauno Elp ja Rahvusooper Estonia poistekoor. Foto: Harri Rospu

Lisainfo
Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
tel. +372 683 1242