Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia andis 112. hooajal rekordarvu etendusi

25.06.2018 10:28

Äsja lõppenud 112. hooajal andis Rahvusooper Estonia kokku 440 etendust ja kontserti, mida külastas 187 804 teatrisõpra. Kõige rohkem vaatajaid kogusid Gounod' ooper "Faust" ja Kocsaki ballett "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi". Kõige populaarsemad ooperid olid rahvusooperi ja Kanuti Gildi SAALi koostöös valminud "Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas" ning Rasmus Puuri debüütooper "Pilvede värvid". Ballettidest tõid täissaalid Tšaikovski "Luikede järv" ning "Pähklipureja".

Rahvusooper Estonia lõpetas 112. hooaja XXI Suure-Jaani Muusikafestivalil, kus tulid esitusele Toomas Eduri lühiballett "Vaikivad monoloogid" ning katkend Pjotr Tšaikovski balletist "Luikede järv".

Lisaks Tallinnale andis rahvusooper lõppenud hooajal etendusi Tartus, Paides, Jõhvis, Viljandis, Haapsalus ja Pärnus. Seoses Eesti Vabariigi juubeliga viidi ka naaberriikidele Venemaale, Soomele, Lätile ja Leedule kingituseks kauneid ooperi- ja balletielamusi. Eesti sünnipäevale pühendatud hooaja kulminatsiooniks oli veebruaris aset leidnud festival „Eesti teater „Estonias““, mis tõi lavale parima valiku eesti autorite teostest.

Uut hooaega alustab rahvusooper 14. augustil Jerry Bocki suvemuusikaliga "Viiuldaja katusel", mis etendub sel suvel vaid kümnel korral. Juba järgmisel suvel esietendub Estonias Leonard Bernsteini muusikaliga "West-Side Story", mille toob lavale tunnustatud lavastaja Georg Malvius.

Piletikassad avatakse pärast suvepuhkust taas 1. augustil, seni saab pileteid osta internetist www.piletimaailm.com.

Rahvusooper tänab kõiki teatrikülastajaid ning soovib ilusat suve!