Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia alustas piletimüüki kevadhooajaks

01.10.2007 16:21

Alates tänasest, 1. oktoobrist on kõigil teatrihuvilistel võimalik osta ja broneerida pileteid Rahvusooper Estonia 2008.a. kevadhooaja etendustele. Lisaks senistele lavastustele on tulekul lasteballett "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi", draamalavastus "President 1939", muusikal "Minu veetlev leedi" ning ooper "Tristan ja Isolde".

Ungari teatritippude loodud lasteballeti "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi" esietendus on 1. veebruaril 2008. Lavastuse koreograaf ja lavastaja Gyula Harangozo on praeguse balletimaailma üks tippfiguure, Viini Riigi- ja Rahvaooperi balletitrupi juht. See hulgaliselt trikke ja visuaalseid üllatusi täis lasteballett on püsinud pikalt Ungari Rahvusballeti menukaima lavastusena.

Eesti Vabariigi 90. aastapäeva tähistab Rahvusooper veebruaris eesti algupärandite festivaliga "Eesti teater "Estonias"", mille raamesse kuuluvad ooperi- ja tantsulavastused, sümfooniakontsert ning Katri Aaslav-Tepandi draamalavastus "President 1939" (esietendusega 16. veebruaril).

15. märtsil tutvustab Estonia loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer koos teatri orkestri, koori ja solistidega kontsertettekandes Verdi ooperit "Simon Boccanegra".

Muusikal "Minu veetlev leedi" tuleb Ago-Endrik Kerge lavastuses vaatajate ette 3. aprillil. Esinevad näitlejad Hele Kõre, Madis Milling ja Raivo E. Tamm, Rahvusooperi solistidest laulavad Jassi Zahharov, René Soom, Helgi Sallo, Juuli Lill, Priit Volmer, Mart Laur jpt. Tantsuseaded teeb Eduard Korotin.

102. hooaja viimane esietendus on Wagneri ooper "Tristan ja Isolde" Neeme Kuninga lavastatuna ja Ervin Õunapuu kujundatuna (esietendusega 17. mail). Olulisemates rollides on näiteks Heikki Siukola Soomest ja Irmgard Vilsmaier Saksamaalt ning Heli Veskus, Helen Lokuta ja Juuli Lill Eestist. Dirigeerib Rahvusooperi loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer.

Nii sügis- kui kevadhooaja kavaga saab lähemalt tutvuda Rahvusooperi kodulehel www.opera.ee.

Pileteid saab broneerida alates tänasest tööpäevadel kell 10-16 telefonil 683 1260 või e-postiga estonia@opera.ee. Kassad on avatud iga päev kell 11-19, telefon 683 1215. Piletid on saadaval ka Piletimaailma müügikohtades üle Eesti.

Eero Raun
Rahvusooper "Estonia" nõunik
eero.raun@opera.ee,
www.opera.ee