Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia alustab täna Soome-tuuri

17.11.2017 16:15

Täna, 17. novembri õhtul annab Eesti Rahvusballett esimese "Coppélia" etenduse Tampere-talos, mis on pidulikuks alguseks Eesti Vabariik 100 puhul toimuvale Rahvusooper Estonia kahenädalasele ringreisile Soomes. Pärast nelja etendust Tamperes jätkuvad esinemised Helsingis Aleksanterin teatteris, kus on kavas ooperid "Pilvede värvid" ja "La traviata", ballett "Kratt", muusikal "Pipi Pikksukk" ja mitmed hariduslikud lasteprojektid. Festivali tipphetkeks on 25. novembril Musiikkitalos toimuv pidulik galakontsert "Eesti-Soome 200", mida dirigeerib Vello Pähn. Galal esinevad solistid Eestist, Soomest ja Itaaliast - Heli Veskus, Suvi Väyrynen, Helen Lokuta, Jyrki Anttila, Giordano Luca, Rauno Elp, Waltteri Torikka, Priit  Volmer ja Jaakko Ryhänen, rahvusooperi orkester ja koor, Eesti Rahvusballeti solistid Alena Shkatula ja Kealan McLaughlin ning trupp. Kontserdi kava on kokku pannud Mart Mikk, konfereerivad Riikka Holopainen ja Mart Mikk. 

Pilvede värvid
Rahvusooperi peadirektori Aivar Mäe sõnul on Soome-külastus märgilise tähendusega. "Suhtleme Soomega tihedalt, vahetame sageli ooperi- ja balletisoliste, anname etendusi Tampere-talos. Nüüd aga hõivame terveks nädalaks Aleksanterin teatteri, nii esinduslikult ei ole Estonia Soomes väljas olnud," ütles Aivar Mäe. "Musiikkitalos esineme esmakordselt, küllakutse on saanud ka mõlema maa presidendid - see on kindlasti üks Eesti ja Soome sünnipäeva tipphetki, mida tähistame heal meelel koos oma naabritega."

Ringreisi toetavad programmid Eesti Vabariik 100 ja FIN-EST 200, Tallink, Eesti Vabariigi Suursaatkond Helsingis, Sokos hotellikett ja teised. 25. novembri kontserdi salvestavad ETV ja Yleisradio. 

Rahvusooper Estonia tutvustab Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul eesti autorite teoseid naaberriikides - hiljuti lõppes menukas ringreis Peterburis,  järgmised sõidud viivad Lätti ja Leetu.

Fotol stseen Rasmus Puuri ooperist "Pilvede värvid". Vasakult Juuli Lill, Mati Turi, Helen Lokuta, Jassi Zahharov. Foto: Harri Rospu.

Lisainfo
Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
tel. +372 683 1242