Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper Estonia alustab 118. hooaega

18.08.2023 12:58

25. augustil 2023 avab Rahvusooper Estonia oma 118. hooaja eesriide. Algaval hooajal jõuavad repertuaari nii uued balleti-, ooperi- kui ka muusikalilavastused.

Juba septembris esietendub Debussy ooper "Pelléas ja Mélisande" – maagiline lugu müstilisest armastusest. Talve hakul aga pakub Estonia rännakut imelisse jõulumaailma uuslavastusega "Pähklipureja". Muusikalisõbrad saavad sel hooajal nautida sisutihedat meelelahutust, mis pärit 1930. aastate dekadentlikult Saksamaalt, sest 9. veebruaril esietendub legendaarne "Kabaree" suurepäraste Eesti muusikalisolistide osalusel. Kevadel esietendub balletiklassika, Adami ballett "Giselle", mis aga jõuab lavale täiesti uues kuues. Nimelt on võimas armastuslugu toodud 1940. aastate getosse, kus armastus, petmine ja kättemaks omandavad uue tähenduse. Hooaja viimane uuslavastus on Puccini ooper "Madama Butterfly", mis sünnib rahvusvahelise koostööprojektina ja esietendus selle suve 20. juulil Brescias – linnas, kus ooper alustas helilooja silme all tänaseni kestvat võidukäiku.

Kõikide esietenduste eel oodatakse huvilisi "Rambipalavikule" nautima maitsvat õhtusööki ning kohtuma uuslavastuse loomingulise meeskonna liikmetega.

118. hooaja tippsündmuste hulka kuuluvad veel 2. novembril algav uus kammerkontsertide sari, oktoobrikuus kahel õhtul EMTA tudengid rambivalgusse toov Mozarti ooper "Võluflööt", helilooja René Eespere 70. sünnipäeva tähistav kontsert 4. novembril Estonia kontserdisaalis ning traditsioonilised hingedepäeva kontsert ja jõulukontsert ning aastavahetuse operetiball.

Sügis-talvel jõuab aga kammersaalis noorimate vaatajate ette vahva lastelugu "Timbu-Limbu õukond ja lumemöldrid" balletijuht Linnar Loorise lavastuses.

Estonia jätkab ka kontserdilainel, tuues publikuni 7. märtsil sümfooniakontserdi ja 8. märtsil naistepäevakontserdi ning Rossini ooperi "La donna del lago" kontsertettekandega. Hooaja lõpus etendub vaid neljal korral eksklusiivne "Jazz-balleti klubi" Eesti Rahvusballetilt.