Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusooper alustab kammerkontsertide sarjaga

08.10.2018 09:11

2018. aasta sügisel alustab rahvusooper kammerkontsertide sarjaga, mis toimub hubaseks kohvikuks kujundatud kammersaalis. 

Publikul on võimalik suupisteid ja jooke ette tellida või külastada kohvikut, mis on avatud tund aega enne kontserdi algust. Kohvikusse mahub muusikat kuulama vaid 140 huvilist. 

Kammerkontsertide sarja kunstilise juhi Tarmo Eespere sõnul sündis idee soovist anda rahvusooperi võimekatele orkestrisolistidele võimalus pakkuda publikule muusikaelamust ka ilma suurekoosseisulise orkestrita. "Mul on väga hea meel, et meie suurepärased orkestriartistid saavad võimaluse vahetult publikut rõõmustada. Head kammermuusikat on tohutult. Kuna akadeemilises keskkonnas toimuvaid kontserte on palju, otsustasime pakkuda kontserdielamust intiimsemas ja vabamas õhustikus – kohvikus," rääkis ta. 

Esimene kontsert toimub juba 9. oktoobril ja kannab pealkirja "Kammermuusikat Viinist". Sopran Heli Veskuse ja Estonia orkestriliikmete esituses kõlavad Franz Schuberti, Joseph Haydni, Gustav Mahleri, Alban Bergi, Fritz Kreisleri ja Arnold Schönbergi teosed. 

7. detsembril on publikul võimalus kuulata jõuluklassikat sopran Kristel Pärtna ja Estonia orkestriliikmete esituses. Kavas on Franz Schuberti, Luigi Cherubini, Adolphe Adami, Francis Poulenci, Olav Ehala, René Eespere jt looming. 

Rahvusooperi koostöö Eesti heliloojatega on kestnud Estonia algusaastatest alates ning teater on olnud kestvaks inspiratsiooniks mitmetele nende seast. Seetõttu on 18. veebruaril toimuva kontserdi kavasse valitud Estoniaga tihedalt koostööd teinud Eesti heliloojate kammermuusika. Estonia orkestri liikmete esituses saab kuulata Eino Tubina, Raimo Kangro, Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa, René Eespere, Eino Tambergi ja Olav Ehala teoseid. 

Traditsioonilisel naistepäevakontserdil 8. märtsil esinevad Estonia noormeestekoor ja poistekoori noormeestekvintett Hirvo Surva juhatusel, klaveril Andres Lemba. 

Pileteid kammerkontserditele saab osta Estonia kassadest teisipäevast pühapäevani kell 11–19 või aadressil www.piletimaailm.com

Lisainfo: 
Lisanna Männilaan
Rahvusooper Estonia
Kommunikatsioonispetsialist
Tel. +372 683 1317; +372 529 9524