Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahvusballett annab etendusi Soomes ja Itaalias

12.11.2015 11:33

Eesti Rahvusballett sõidab täna Soome, et anda Tampere-talos neli „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“ etendust. Trupis on 70 inimest, etendusi dirigeerib Kaspar Mänd, peaosades tantsivad Svetlana Danilova, Heidi Kopti, Jonatan Davidsson ja Sergei Upkin. Soome on trupiga taaskohtuma sõitnud ka balleti 2008. aastal Estonias lavale toonud ungarlasest koreograaf Gyula Harangozó.
„Oleme ballettidega Tamperes käinud varemgi, siis on kavas olnud „Pähklipureja“ ja „Luikede järv“. „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“ on soome publikule uus ja huvi seetõttu väga suur,“ ütles Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur. „Meile on see muidugi paras väljakutse, sest Tampere kontserdimaja lava on oma mõõtmetelt väga erinev Estonia omast.“
Tamperes saab armastatud balletimuinasjuttu vaadata ligikaudu 4000 külastajat.

Viimastel hooaegadel on Eesti Rahvusballett etendusi andnud Itaalias, Hiinas, Hispaanias, USA-s jm, järgmine sõit ootab aga ees juba detsembris, kui minnakse uuesti külla Veneetsiasse La Fenice teatrisse, kus seekord on kavas „Bajadeer“. Kokku antakse Veneetsias viis etendust.


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!