Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rahulduse otsingud Kanuti Gildi SAALis

21.01.2009 14:31

Kolmapäeval, 21. jaanuaril esietendub Kanuti Gildi SAALis Mart Kangro soololavastus "Can’t Get No / Satisfaction".

Eesti ühe olulisema nüüdiskoreograafi Mart Kangro lavastuste keele tuumaks on ilmsesti pinge kahe elemendi vahel: ühelt poolt suurde plaani tõstetud argitegevus, teisalt kommentaar kaasaja harjumuspärasele etendusvormile.

Oma lavastuses püüab Kangro välja tuua, kuidas mõjutab laval olevat kunstnikku teadmine, et tema tehtav sõltub otseselt publiku reaktsioonist. Teadmine, et ta on laval paratamatult publiku armust ja heakskiidust. Millised esitajapoolsed kompromissid on vajalikud, et publik esineja kunstiliste ideedega kaasa suudaks tulla ja neist rahulduse saaks?

Võib juhtuda, et laval on ühtaegu kolm etendust korraga - üks tantsija kujutluses, teine vaatajate kujutluses ja kolmas nende vahel. Paradoks.

Üks rahvusvaheliselt tuntumaid eesti koreograafe Mart Kangro
keskendub oma töödes inimkeha ning liigutuse tähendustele ja tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis. Kangro on töötanud Rahvusooper Estonia balletiartistina ning koreograafina on ta teinud kauaaegset koostööd Christina Ciupke ja Susanne Berggreniga. Kangro on loonud kaheksa täispikka tantsulavastust, mida on esitatud 20 riigis nii Euroopas kui ka USAs.

Lavastuse "Can’t Get No / Satisfaction" muusikaline kujundaja on Taavi Kerikmäe ning dramaturgiliselt on nõu andnud kaks sakslannat: Petra Roggel ja Christina Ciupke.

Lavastuse kaasprodutsendid on Kanuti Gildi SAAL, festival Baltoscandal, De Internationale Keuze van de Rotterdamse Schouwburg ning Kunstenfestivaldesarts Brussels. Projekt on valminud koostöös NXTSTP võrgustikuga ning ELi kultuuriprogrammi toetusel. Toetab ka Eesti Kultuurkapital.

Järgmised etendused toimuvad 22.*, 23., 25., ja 26. jaanuaril algusega kell 19.30.

* 22. jaanuari etendusele järgneb kohtumine tegijatega. Vestlust juhib Kanuti Gildi SAALi dramaturg Laur Kaunissaare.

Lisainfo Kanuti Gildi SAALi kodulehel www.saal.ee.
Pileteid saab osta Piletilevist või pool tundi enne algust kohapeal.