Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Rahauputuse” 100. etendus

15.02.2006 10:43

Kolmapäeval, 15. veebruaril kell 19.00 etendus Eesti Draamateatri suures saalis "Rahauputus" 100ndat korda.

Seda juhtub haruharva, vast kord 4-5 aasta jooksul, kui mõni teatri lavastustest publiku armastuse kaudu oma 100. mängukorra välja teenib. Väärika tähiseni jõudnud "Rahauputus" seisab Eesti Draamateatri mängukavas juba 6. aprillist 2002, viie lava-aasta jooksul on juubilar-lavastust näinud ümmarguselt 35 000 vaatajat.

Möödunud hooaegade jooksul on "Rahauputuse" trupp ajapikku täienenud, sest paljud rollid on saanud endale paralleelsed osatäitjad - nii võib onu George'i osas näha Jan Uuspõldu või Anti Reinthalit, härra Forbright'i mängivad vaheldumisi Ivo Uukkivi ja Margus Prangel, proua Cowperina võib aga näha nii Ita Everit kui Kaie Mihkelsoni. Peamiste osatäitjate särav nelik püsib aga samas rivistuses, mis esietenduselgi: Mait Malmsten (Eric Swan), Maria Avdjushko (Linda Swan), Tiit Sukk (Norman Bassett), Ain Lutsepp (härra Jenkins).

"Rahauputuse" kirjutanud Michael Cooney on kuulsa komöödiakirjanike dünastia noorem võsu, näidendit ennast on inglise kriitika nimetanud moodsaks klassikaks, mis tõendab seda, et Michael Cooney valdab hästi bulvarikomöödia elegantset stiili ja keerulisi reegleid.

"Elu ongi koomiline", ütleb "Rahauputuse" lavastaja Andurs Vaarik, "komöödia peegeldab elu palju paremini kui mõnigi tragöödia, mis on näitekirjaniku enda ängidest konstrueeritud monstrum. Elu tuleb võtta rõõmuga, pärast surma jõuab mossitada küll." Andrus Vaarik on tänulik Eesti Draamateatrile ja trupile võimaluse eest lavastada ning heldinud sellest, et trupp mängib "Rahauputust" endise rõõmu ja vähimategi tülpimuse märkideta.

Juubelietenduse publikule on Eesti Draamateatril varuks väike kihisev üllatus.

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513