Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rabih Mroué loeng-lavastus “Make me Stop Smoking”

07.12.2007 11:51

Baltoscandal 2008 esitleb: reedel, 7. detsembril kell 19.30 toimub Kanuti Gildi SAALis Liibanoni lavastaja ja näitleja Rabih Mroué etendus "Make me Stop Smoking" , millele eelneb algusega kell 18 tulevasuvist teatrifestivali tutvustav pressikonverents.

Mroué teeb teatrit, mille näitlejateks pole ainult lihast ja luust inimesed, vaid ka dokumendid, ajaleheväljalõiked ja uudistekatked. Ta mängib äärmuslikkuse piiridel, uurides vaatemängu funktsioone tänapäevasel interneti- ja multimeedia-ajastul. Tema teater hälbib oma loomulikult rajalt, katsetab uusi vahendeid ja tehnikaid, ujub käibivale vastu ja liigub eemale vormist, mida me juba liiga palju näinud ning tarbinud oleme.

Baltoscandalil 2006 osales Rabih Mroué oma lavastusega "Looking for a Missing Employee", milles kaamerate, ekraanide, ajaleheväljalõigete ja näitleja vahendusel räägiti ühe Liibanoni rahandusministeeriumi ametniku kadumise ja otsimise lugu. Nüüd on Mroué taas Eestis, et tuleva Baltoscandali sissejuhatuseks etendada oma lavastust "Make me Stop Smoking". See on irooniline ja autobiograafiline loeng-lavastus, milles Mroué püüab küsimuste ja vastuste, sõnade ja arhiividokumentide kaudu mõtestada riiki, milles ta elab ning peegeldada seda, kes me oleme ja kellena tahame näida.
"Ma olen nüüdseks juba ligi kümme aastat kogunud kõikvõimalikku kasutut materjali. Olen seda hoolikalt korrastanud, dokumenteerinud, indekseerinud ja võimalike kahjustuste eest kaitsnud. See materjal koosneb ajaleheväljalõigetest, fotodest, uudistest, telesaadete katkenditest, esemetest ja muust... Tänaseks on minu omanduses midagi arhiivisarnast, või ütelgem, et see on minuga seotud arhiiv - minu kodu erinevaid nurki sisustab omalaadne mälutugi, mida ma tegelikult ei vaja. See on väljamõeldud mälu, mis mind kurnab, aga millest ma end vabastada ei suuda. Ja just sellepärast avalikustan ma mõned osad oma arhiivist - lootuses, et selle jagamine vabastab mind koormast. See lavastus on katse hävitada mälu, mis ise ei kustu," ütleb loeng-lavastuse kohta Mroué ise.


Lisainfo:
Kanuti Gildi SAAL
Pikk 20, 10133 Tallinn
+372 6464 704 / +372 6464 476
+372 501 0419
www.saal.ee

Anne-Ly Sova
55561329
[email protected]

Katrin Vingel
5161985
[email protected]