Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Räägime tantsust” arutelud Kanuti Gildi SAALis

27.04.2006 10:28

Eesti Teatri Aasta raames toimub 25. - 27. aprillil Kanuti Gildi SAALis kolmepäevane arutelu tantsukunstist.
Eesmärgiks on sisulise, loova arutelu elavdamine tantsukunsti teemadel. Teemadeks on valitud hetkel kõige kõrvetavamad. Ettekandeid esitavad nii praktikud kui teoreetikud. Kõik on aga kutsutud kaasa arutama. Kui siiski ei jõua tulla, on heaks teadmiseks, et plaanis on ettekanded avaldada.

Kahjuks pole Eestis ajalooliselt kujunenud tantsukunsti või siis ka üldisemalt, lavakunsti teooriatega tegelemise traditsiooni. Kus on meie "Maska" või "Frakcija" taolised perioodilised väljaanded?

"Räägime tantsust" ongi taaskord katse arendada mõttetegevust sellel teemal. Ja kuna oleks parem ja inspireerivam aeg alustamiseks kui mitte Eesti kutselise teatri 100. aastapäev ning Rahvusvahelise tantsupäeva vahetu lähedus.

25. aprillil on teemaks "Tants ja/või performance".

Tantsuringkondades on ju juba aastaid kirutud, et enam ei tantsita, vaid tegeldakse ainult tegevuskunstidega. Või siis vastupidi, et mis tühikargamine see siis olgu. Sellel teemal esinevad ettekannetega Katrin Essenson, Erkki Luuk, Raoul Kurvitz. Järgnevat arutelu juhib Harry Liivrand.

26. aprillil on teemaks "Tantsukunst: kunstiliik või teatriharu".

Siin saab ainult arutada ja vaielda, vaevalt keegi teab tõde. Või äkki ikkagi... Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumis paigutub tants valdkonna teater alla. Väidetavalt on riike, kus tants on ka muusikanõuniku tegevusala. Kuidagi kõhe on. Sõna saavad Andres Noormets, Heili Einasto ja Margaret Tali. Arutelule annab hoogu Anders Härm.

27. aprillil on lava üdini Mart Kangro ja Mai Murdmaa päralt. Oodata on huvipakkuvat dialoogi kahe erineva generatsiooni koreograafi vahel.

Kõikidel päevadel algus kell 19:30 ning sissepääs tasuta.


Priit Raud
5010419
www.saal.ee