Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Räägi, mälu!” aruteluõhtu Evald Aavikust

09.12.2011 12:26

12. detsembril on Tartus, Athena Kinos algusega kell 18.30 võimalus vaadata filmi "Jõulud Vigalas" ning tutvuda ja juttu ajada EVALD AAVIKUGA. Seesama härra, kes ka "Somnambuulis" kandvat rolli mängis ning nüüd Tartu Uues Teatris "Raudmehes" üles astub.

Ainukordse Õhtu külalisteks on Enn Säde, Sulev Keedus ja ei keegi muu kui Evald Aavik. Enn Säde on tuntud oma tabavaid ülesvõtteid sisaldava fotokogu poolest. Ei puudu tema sadade ja sadade fotode hulgast ka pildid "Jõulud Vigalas" võttegrupist. Neid hakkamegi koos Athena Kino saalis vaatama. Sulev Keedus on režissöörina aastaid Evald Aavikuga koostööd teinud ning tunneb teda ka kui hea sõber.

"Jõulud Vigalas" (1981) on Mark Soosaare film 1905. aasta sündmustest Vigalas. Peategelaseks on hukatud revolutsionäär Bernhard Laipmann (Evald Aavik), kelle kujusse on koondatud teistegi legendaarsete revolutsioonikangelaste jooni. Kui talupojad hakkavad liiga suurte rendimaksude pärast mõisnik Uexkülli vastu mässama, saabub kindral Bezobrazov neid karistama. Arukas talumeees ja muusikaõpetaja Bernhard Laipman on kui Kristus kes talurahvaga koos kannatab ja ei lase ennast peksmisega alandada ning otsustab vaba mehena mahalaskmise läbi surra.
Film sisaldab nii kauneid loodusvaateid kui ka dokumentaalkaadreid muldvanast ätist, kes Bernhard Laipmanni mõrva pealt näinud. Veljo Tormise lummav muusika lisab linateosele väärikust.

Pilet ukselt 3€/4€