Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Raadioteatris esietendub kuuldemäng “Garaaž”

28.10.2021 15:05

Sel nädalavahetusel esietendub Raadioteatris Tamur Tohvri lavastatud kuuldemäng "Garaaž", mis põhineb hinnatud soome autori Mika Myllyaho näidendil. 

Uue kuuldemängu "Garaaž" tegevus toimub ühes väikelinnas asuvas vanas autoremondi töökojas. Töökoja omanik ja autoremondi lukksepp Jaak on jõudnud nii pensioniea kui ka pankroti lävele. Nüüd on ta tööle võtnud vana sõbra Olli, kes tagandati koolijuhataja kohalt. Kas kahel vana kooli mehel õnnestub töökoda päästa? Kuidas oma teenust kaasaegsemalt müüa? Ja kas mehed südamepõhjas seda üldse tahavadki? 

Jaak: "Inimesed irvitavad alati nende üles, kes pankrotti lähevad. Ma ei ole nõus. Siin maailmas ei tundu enam leiduvat inimesi, kes vastutavad lõpuni. See, et mul siin selline ülikooli-tola abis on, ma ei tea, kas see on parim lahendus. Aga sa oled igatahes mu malevakaaslane ja seal anti vanne. Et aidatakse teineteist."

Kurbnaljakaid äratundmishetki pakkuva kuuldemängu autor on tuntud soome teatrilavastaja, näitleja ja dramaturg ning Kansallisteatteri juhataja Mika Juhani Myllyaho. Raadioteatris on kuuldemängu lavastanud Tamur Tohver, kes esmalt tõi näidendi teatrilavale 2019. aastal. "Seda näidendit lugedes taipasin ühtäkki, kui palju on east sõltumata meie hulgas neid, kes tegelikult ei soovi kõigega kaasa joosta," märgib Tohver ja lisab, et näidendi juures kõnetas teda nende 60-aastaste vanameeste jõulisus ja vitaalsus, rõõm ja elutahe. "Ja ma leidsin, et olen tabanud naelapea pihta. Kui ollakse keskeas, on see hääbumine või algab just alles siis parimal moel rock'n'roll?!"

Kuuldemängu peaosalisi kehastavad Tõnu Oja ja Egon Nuter, kaasa teeb veel Alice Siil. Helirežissöör on Andres Olema. Teksti on soome keelest tõlkinud Tamur Tohver. Näidendi õigusi teostab Nordic Drama Corner Oy.

Kuuldemäng "Garaaž" esietendub Vikerraadios laupäeval 30. oktoobril 2021 kell 19.05 ja Klassikaraadios pühapäeval, 31. oktoobril 2021 kell 15.05. 

Raadioteatri kuuldemänge, järjejutte, Ööülikooli loenguid ja teisi salvestisi saab järele kuulata Jupiteri Raadioteatri lehel: https://jupiter.err.ee/raadioteater