Raadioteatris esietendub ajalooline helirännak “Sõsarkond”
20.02.2026 16:50
Eesti kunstiloo ainulaadse sõsarkonna, õdede Kristine, Lydia ja Natalie Mei lugu jõuab Raadioteatri vahendusel sel nädalavahetusel Vikerraadio ja Klassikaraadio kuulajateni. Helirännak “Sõsarkond” esietendub laupäeval, 21. veebruaril 2026 kell 19.05 Vikerraadios. Klassikaraadios kõlab helirännak 22. veebruaril 2026 kell 15.05.
2025. aastal avati Kumus näitus “Õed Meid. Avangard ja argielu” ja lavale toodi sõnalismuusikaline põimik “Sõsarkond”. See on lugu kolmest õest, Kristine, Lydia ja Natalie Meist, kes astusid Eesti kunstiellu 1910. aastate teisel poolel ja omavad erilist kohta kodumaise modernismi klassikute seas.
Raadioteatris esietenduv helirännak “Sõsarkond” tugineb Kristine, Lydia ja Natalie mälestustel ning kirjakatketel, avades õdesid ja aega, milles nad elasid. Materjalidena on kasutud ka Kai Stahli raamatut “Ainulaadne sõsarkond” ja teost “Neiud kui Lutsud. Natalie Mei kirjad Karin Lutsule”.
Helirännakut esitavad näitlejad Emili Rohumaa, Kristina Preimann ja Hele Palumaa, klaveril Emili Rohumaa ja Hele Palumaa. “Sõsarkonna” koostaja ja lavastaja on Anu Lamp, helirežissöörid Külli Tüli ja Teet Kehlmann.
Pildil Emili Rohumaa ja Hele Palumaa. Foto: Priit Mürk / ERR