Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Raadioteatri sünnipäeval esietendub Urmas Vadi kuuldemäng “Kingitus”

12.04.2021 11:03

Ikka me küsime, kust me tuleme, kes me oleme, miks me oleme just sellised? Mingeid vastuseid oleme oma küsimustele juba saanud, teame laulusalmist, et tüdrukud on tehtud jahust ja maasikavahust ning poisid on tehtud konnast ja kutsika hännast. Aga millest koosneb eestlane? Ja kus toimub Raadioteatri sünnipäev ja mida kinkida?

See selgub 12. aprilli 2021 kell 14.05 Vikerraadios.
Peaosas Terje Pennie, teised teistes osades.
Autor-lavastaja Urmas Vadi, helirežissöörid Külli Tüli ja Andres Olema, toimetaja arhiivikuninganna Pille-Riin Purje.

Pärast kuuldemängu kuulutatakse välja Raadioteatri näitlejapreemia 2020. Näitlejapreemia asutati 1998. aastal, mil Raadioteater tähistas 70. sünnipäeva. Esimene laureaat oli Aarne Üksküla. Senised laureaadid on: Kalju Orro, Helene Vannari, Liina Olmaru, Tarmo Tagamets, Üllar Saaremäe, Arvo Kukumägi, Anu Lamp, Ülle Kaljuste,  Andrus Vaarik, Kaie Mihkelson, Hans Kaldoja, Liivika Hanstin, Tambet Tuisk, Andres Raag. Kaks korda on Raadioteatri näitlejapreemia saanud Ines Aru, Jan Uuspõld, Rein Oja, Tõnu Oja.   

Näitlejapreemia antakse parima osatäitmise eest kuuldemängus või järjejutu lugemise eest. Preemia eesmärk on jäädvustada kuuldemängude pikka traditsiooni eesti kultuuris ja väärtustada avalikkuse silmis näitlejate tööd kunstilise sõnaga raadios. See on rahaline preemia, mille suuruse kinnitab igal aastal Eesti Rahvusringhäälingu juhatus.

Näitlejapreemia laureaat avalikustatakse 12. aprillil, raadioteatri rajaja Felix Moori sünniaastapäeval.