Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Raadioteater tähistab 90. sünnipäeva

11.04.2018 18:34

Raadioteater 90
9.–15. aprillil 2018 tähistab Raadioteater oma 90. sünnipäeva, ning seda mõistagi koos kõigi oma kuulajatega.


90 aastat tagasi, kui veel ei olnud helendavaid ekraane, tõi maailmas toimuva inimesteni rohelise silmaga raadioaparaat. Meie esimene raadioreporter oli populaarne halloo-mees Felix Moor. Ringhäälingu algusaegadel koguneti kodudes raadio juurde, et kuulata just tema vaimukaid reportaaže ja kuuldemänge. Moor oli ka Raadioteatri rajaja.

Raadioteater tõi ja toob jätkuvalt kuulajani armastatud näitlejate isikupärased hääled, nähtava teatri ampluaast vabad kuuldemängurollid ja väärtkirjandusele keskendunud esitused. Raadioteatri missioon ei ole ajas muutunud: ikka jäädvustame väärikasse heliarhiivi eesti näitlejate hääli, kanname hoolt kunstilise sõna, puhta heli ja igavikulise mõtte eest.

Raadioteatris sünnivad ja jäävad alles kuuldemängud, järjejutud, õhtujutud, luulesaated ja Ööülikooli loengud. Raadio saatekava ergastavad ka erinevad lühisarjad. Nende seas näiteks "Üks lugu", õilisreklaamid, vanasõnad ja palju muud.

Raadioteatri väikeses sõbralikus toimetuses töötavad täna: peatoimetaja Tiina Vilu-Demjanov, režissöör-visionäär Andres Noormets, helirežissöörid Külli Tüli ja Külliki Valdma, toimetajad Piret Pääsuke, Pille-Riin Purje, Jaan Tootsen ja Lisete Velt.

"Kõige tähtsam on silmale nähtamatu…" (Antoine de Saint-Exupery, "Väike prints").

Selle lause tähendusmahtu saab kogeda iga Raadioteatri kuulaja. Eriti oluline on see praegusajas: pildilise informatsiooni ja pahatihti ka infomüraga küllastatud maailmas. Raadioteater aitab hoida kuulaja kujunditaju, usaldada oma fantaasiat, aktiivselt kaasa kujutleda, vaimus sõltumatult rännata. Kuula – ja sa näed.