Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Raadioteater kutsub kuuldemängu ühiskuulamisele ja vestlusringi

22.01.2018 16:54

Raadioteater korraldab oma 90. sünnipäeva aastal avalikke ühiskuulamisi ja kohtumisi kuuldemängu tegijatega. Kuuldemängu kuulamine on väga isikliku kujutlusruumi loomine, aga kui kuulame koos sõbralikus ringis, saame kujutlusi jagada ja vahetada.
      
Esimene ühiskuulamine toimub Raadioteatri sünnikuul, 1. veebruaril 2018 kell 18.00 Uudistemaja pressisaalis Kreutzwaldi 14. Kuulame Piret Jaaksi kuuldemängu "Aasta pärast". Kuulajatega kohtuvad vestlusringis näitlejad Liisa Pulk ja Tambet Tuisk, lavastaja Aare Toikka ja autor Piret Jaaks.

Piret Jaaksi debüütkuuldemäng "Aasta pärast" valmis 2017. aasta sügisel. Teksti kirjutas autor esialgu mononäidendiks naisele. Arutelus lavastaja Aare Toikkaga sai sellest aga kuuldemäng nais- ja meeshäälele.   

Mees ja naine pole teineteist terve aasta näinud. Kui nad juhuslikult (?) kohtuvad, elustub jälle kõik - mälestused ja olevik, armukadedus, iha ja viha, privaatsuse loovutamine ja klammerdumise piiril läheduselootus. Kas lahkuminek, lahtilaskmine on üldse võimalik? Kus jookseb ses kohtumises kujutelmade, tõlgenduste, soovunelmate ja reaalsuse piir, jäägu kuulaja otsustada. 

Raadioteatri avalike kuulamiste sarjas on sel aastal kavas veel Tiit Palu "Klarissa kirjad", Gert Kiileri "Eradetektiiv ERF", EMTA lavakunstikooli 29. lennu lavakava "Ratsukäik", mis on valminud Peeter Mudisti tekstide põhjal ja Andres Noormetsa kuuldemängud.

Sissepääs on vaba. Kohtade arv on piiratud ja seepärast palume osalejatel 30. jaanuariks registreeruda aadressil [email protected].