Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Raadi vanale lennuväljale kerkis naisteküla

01.08.2012 16:58

Naiste kyla lava RaadilSel nädalal algasid Tartus Raadi vanal lennuväljal muusikalise lavastuse „Naised valitsevad maailma ehk Opus Geographicum” proovid.

Muidu kõleda ja tühja lennuvälja üks sektor on saanud täiesti uue näo. Sinna on kerkinud kunstnik Kristiina Põllu idee järgi väga erakordne etenduspaik, kus voolab vesi, tõuseb auru, kasvab muru ning kerkivad majakesed. Tühi väli on muutunud looduskauniks kohaks.
Raadi lennuväli on aastakümnete jooksul läbi elanud väga erinevaid ja enamasti raskeid perioode. Alles hiljuti  tegeleti seal veel aastatega tekitatud lennundussaaste eemaldamisega.  Nõukogude Liidu võimu ajal aeti ära sealt kõik tsiviilisikud, lõhuti majad, kuna lennuvälja laiendati  kokku ligi 750 hektarile. Anto Raukas raamatus „Raadi raamat: pildid sündinud asjadest”  avaldab lootust, et nüüd, kui  vana lennuvälja maad on enamasti jõudnud taas vanade omanike valdusesse, kerkib sinna tulevikus kaunis linnaosa.  See ei pruugigi vaid unistuseks jääda. Praeguseks on seal üks kaunis naistekülake üles ehitatud, kus tegutsevad seitse vapustavat naist -  Ragne Pekarev, Maria Soomets, Malle Pärn, Katrin Pärn, Piret Simson, Kristel Leesmend, Maarja Jakobson ja viis meeletut meest – Madis  Kalmet, Evald Aavik, Robert Annus, Helgur Rosenthal ja Janek Joost.  Eesti Rahva Muuseum kostöös WIPiga on paigaldanud etenduspaika ka  niiöelda teatri „kakukaamera”, millega saab jälgida, mis parasjagu  platsil toimub ning uudistada, kuidas näitlejad proovi teevad.  Pilti näeb aadressilt www.wip.ee/erm.

„Naised valitsevad maailma” esietendub juba järgmisel kolmapäeval, 8. augustil kell 20. Lavastaja Ivar Põllu, muusika Tauno Aints, kunstnik Kristiina Põllu. Lavastus valmib ERMi ja Tartu Uue Teatri koostöös.

Lisainfo: http://www.facebook.com/uusteater

Naised valitsevad maailmaKatrin Maimik
Tartu Uue Teatri PR
56502721
[email protected]