Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

R.A.A.A.M toob Suurele Munamäele metsavennaloo

26.07.2006 10:54

Reedel, 28. juulil esietendub Suurel Munamäel Lauri Vahtre ja Mart Laari näidend "Minust jäävad ainult laulud". Lavastaja on Tõnu Lensment, kunstnik Liina Unt, mängivad Ain Lutsepp, Janek Joost, Viire Valdma, Maarja Jakobson, Maria Soomets jt. Laval on ka ansambel "Untsakad".

Selle metsavenna loo eesmärk on Eesti vabadusvõitluse laiem tutvustamine, kus autorid kirjeldavad II Maailmasõja järel Võrumaal Rõuge kihelkonnas tegutsenud metsavenna Auleid Toomsalu elu. Tegemist on dokumentaalnäidendiga, mille tegevus vastab Võrumaal tegelikult asetleidnud sündmustele.

Viimastel kuudel on mitmelt poolt rõhutatud vajadust rohkem kajastada neil aastatel Eestis aset leidnud traagilisi sündmusi, anda ülevaade eesti rahva võitlusest oma vabaduse eest. Samas on seegi näitemäng tegelikult lugu armastusest ja vihkamisest, sõprusest ning reetmisest. Lavastuses kõlavad Võrumaa metsavendadelt pärinevad laulud.

MTÜ R.A.A.AM. jätkab uute teatrilavade loomist (Viinistus vabaõhulava ja katlamaja saal) - nimelt taastatakse spetsiaalselt selle lavastuse tarvis 30. aastatest pärinev Suure Munamäe vabaõhulava.

Suurel Munamäel toimuvad ühes etendustega ka mitmesugused üritused, milles osalevad kohalikud taidlejad.
Lavastust saab vaadata üheteistkümnel suveõhtul.

Etenduste ajad leiad mängukavast, piletid on müügil Piletilevis.