Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

R.A.A.A.M toob lavale “Kitse viiuli ja õngega”

01.07.2006 14:23

Laupäeval, 1. juulil esietendub Viinistu Kunstimuuseumis Mart Kivastiku kunstiajalooline näidend "Kits viiuli ja õngega". Lavastajad on Aarne Üksküla ja Raimo Pass, kunstnik Pille Jänes. Mängivad Aleksander Eelmaa, Tõnu Oja, Rita Raave, Raimo Pass ja Markus Luik.

"Kits õnge ja viiuliga" on lugu Elmar Kitsest, väikest kasvu suurest eesti kunstnikust, Pallase kasvandikust, kes oli erakordne maalija, kala-, pilli- ja viinamees. Kits veetis suurema osa ajast Valgemetsas pilte maalides ja õngitsedes, ta pidas maailma kõige tähtsamaks majaks oma kasvuhoonet, kõige olulisemaks ehituseks oma paati ja kõige targemaks ning ilusamaks kalaks turba.

Kivastiku näidend on Elmar Kitse päevikutel põhinev autoportree. Vaikne lugu ilusast inimesest. Aegajalt pidi Kits muidugi Tartus käima, mis talle ei meeldinud, ja isegi Tallinna sõitma, mis oli juba suisa vastumeelne, aga päris ilma linnata tal ka elada ei õnnestunud. Linnas Elmar Kits enam nii vaikne ei olnud kui metsas. Seal oli tema lemmiklauseks: "Volga kõrts on palju võitnud - Elmar Kits on sisse sõitnud!"

Lisaks edukatele 2004. aastal välja toodud "Külmetava kunstniku portreele" ja 2005. aasta suvel etendunud "Põrgu wärgile" jätkab MTÜ R.A.A.A.M. eesti kunsti tutvustavate etenduste sarja Viinistu Kunstimuuseumis.
Sarnaselt eelnevatele aastatele on ka sellel suvel avatud näitus, seekord Elmar Kitse töödest.

Lavastust mängitakse sees. Kohtade arv piiratud.
Piletid Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades.

NB! 5. augustil 2006 mängitakse ühe õhtu jooksul kõiki kolme lavastust "Külmetava kunstniku portree", "Põrgu wärk", "Kits viiuli ja õngega".
Kokku 9 tundi teatrit ja 100 aastat Eesti kunstiajalugu.

Päevapilet koos toitlustusega (õhtusöök) 645.-krooni. Müügil on piiratud arv pileteid.