Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

R.A.A.A.M.i suvi

29.04.2009 12:47

2009. aasta suvel jätkab MTÜ R.A.A.A.M. eesti uue dramaturgia mängimist, seekord esietendub kaks uut näitemängu: Mart Kivastiku "Käsu Hansu ajalootund" Viinistu Kunstimuuseumis ja Katrin Saukase "Tuult tiibadesse“ Hüüru mõisa saalis. R.A.A.A.M. mängib sel suvel veel ka eelmise aaasta menulavastust "Vahepeatus".

*
"Käsu Hansu ajalootund"
Autor Mart Kivastik, lavastaja Ingomar Vihmar, kunstnik Maret Kukkur. Mängivad Ain Lutsepp, Tiit Sukk, Mari-Liis Lill, Raimo Pass (kõik Eesti Draamateatrist), Sulev Teppart, Janek Joost jt.          

Kui Käsu Hans on kümneaastane ja õpib veel Forseliuse koolis, viib õpetaja ta üle mere Rootsi kuningaga kohtuma. Rootsi kuningale meeldib väike Hans nii väga, et ta annab Hansule käsu Eestimaa üle valvata, kui teda ennast enam ei ole. Nii saab Hans oma Käsu, mida ta jääb igavesti täitma. Ta rändab ajast aega ja hoiatab eestlasi, kui näeb hirmsat aega tulemas. Kõige raskem on rahvast päästa tema enda käest. Hansu ei usuta enne, kui suur jama käes. Tsaar Peeter hävitab Tartu linna koos elanikega.
Hans läheb taas tagasi minevikku ja rändab ajas niikaua, kuni teda uskuma jäädakse, sest temal on kuninga käsk. Kui me teda ükskord kuulda võtame, on meil lootust pääseda ja alles jääda.
Planeeritud esietendus 11. juulil Viinistu Kunstimuuseumi vabaõhulaval.

*
"Tuult tiibadesse!"
Autor-lavastaja Katrin Saukas, kunstnik Pille Jänes, helilooja Urmas Lattikas. Mängivad Elina Reinold, Jaak Johanson ja Mart Koldits.

Halliste vanal surnuaial,
kuhu on maetud August Kitzbergi isa,
kohtuvad jaaniööl,
mis on sõnajala õitsemise, libahuntide jooksmise
ja lõkete süütamise aeg,
Tuuletallaja,
kes on August Kitzberg, Karksi Kitse Kusti,
"Libahundi" Margus, Liivimaa mees XVII sajandist
Metsalind,
kes on libahunt, vana naine, "Libahundi" Triinu ja Vanaema,
Loitsija-naine Garuda,
kes on mütoloogiline lind hindu pärimustes,
ja Karl August Tõnisson alias Karlis Tennisons alias buda munk
Vend Vahindra alias paljasjalgne Tõnisson.

"Libahundi" looja küsib oma küsimusi surnutelt ja elavatelt, otsib vastuseid legendidest ja kohtuprotokollidest.
Planeeritud esietendus 27. juunil Hüüru mõisa saalis.

*
Eelmise suve menulavastus "Vahepeatus"
Autor-lavastaja Uku Uusberg (Eesti Draamateater), kunstnik Artur Tšehhi. Mängivad Argo Aadli, Indrek Ojari, Alo Kõrve (kõik Tallinna Linnateatrist) ja Sandra Üksküla.
 
Hüüru mõisa on elama asunud kolm Kristuse-eale lähenevat meest, kes on leidnud oma elu pealisülesande, igaüks neist on leidnud oma elu mõtte. Need "elu mõtted" on oma lihtsuses jahmatavad. Ühel õhtul astub sinna mõisa teelolev verinoor tüdruk, kes palub natukene vett ...
"Vahepeatus" on ühe noore autori lustlik-naiivne kurbmäng.

Etenduste aegu vaata www.raaam.ee või www.teater.ee mängukavast, piletid müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides.