Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

R.A.A.A.M.-i rahvusvahelise teatrisuve lõpp ja sügis

21.08.2012 12:02

MTÜ Ühendus R.A.A.A.M. sellesuvised tegemised lõppesid etendusega „Surm, sünd ja laulatus“ pühapäeval, 19. augustil. Kokku anti sel suvel Tõstamaal, Jänedal, Haapsalus ja Tapal 62 etendust.

Hooaeg jätkub Iraani pealinnas Teheranis. 20.augustist 11. septembrini annab R.A.A.A.M. Teherani Iranshahr teatris lavastusega „Antigone“ ligi 30 etendust.

Selle lavastusega külastatakse Teherani teist korda. Esimene kord oli 2011. aasta veebruaris, kui osaleti edukalt 29. Fadjr-i rahvusvahelisel teatrifestivalil, kus Elina Reinold võitis parima naisnäitleja preemia. 800-kohalises Teherani Linnateatris anti tol korral rohkem kui 3000 vaatajale 4 etendust.

Tookordne edu ja “Antigone” lavastaja Homayun Ghanizadeh suur populaarsus kodumaal on põhjus, miks võetakse nüüd ette uus ja suurem gastroll Teherani. Seekord teeb „Antigone“ külalisetendused erakordseks ka see, et gastrolli teises pooles astub Kreoni rollis üles Iraani enda üks väljapaistvamaid näitlejaid Atila Pesiani, kes on teinud koostööd mitmete teatri suurnimedega, teiste seas Peter Brook ja Tadeusz Kantor.

Lavastus „Antigone“ on saanud veel järgmisekski aastaks kutseid mitmele Euroopa teatrifestivalile.

Lavastus „Kuningas sureb“ on tänavu novembri alguses kutsutud India suurimale teatrifestivalile Delhi International Art, mille raames antakse etendusi Delhis ja Dehra Dunis.

Ervin Õunapuu monolavastus „Kuues maitse“ on kutsutud 2013. aasta  sügisel Armeeniasse Jerevani Highfest`ile ja Nepaali Kathmandu rahvusvahelisele teatrifestivalile.

Eesti publikul on võimalik R.A.A.A.M-i lavastusi näha tänavu oktoobris Kanuti Gildi SAALis – 11., 12., 22., 23. oktoobril näeb lavastust "Tahame luua näitemängu, mis muudaks maailma" ja 25. oktoobril lavastust „Kuningas sureb“. Piletid on juba müügis Piletilevis ja Piletimaailmas.

Uute kohtumisteni!

www.raaam.ee