Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

R.A.A.A.M.-i lavastus “Antigone” jõuab St. Peterburgi ja Shanghai lavadele

26.03.2015 15:14

Antigone
Rahvusvahelisel teatripäeval etendub Iraani lavastaja Homayun Ghanizadeh Eestis lavastatud “Antigone” Peterburi Aleksandra teatri Uuel laval. Uus lava valmis 2013. aastal ja on uusima tehnikaga teater nii Venemaal kui terves Euroopas. R.A.A.A.M. annab seal kaks etendust ‒ 27. ja 28. märtsil. Lavastuse “Antigone” etendusi on erinevad väljaanded nimetanud rahvusvahelise teatrinädala väljapaistvaimaks teatrisündmuseks Peterburis.

Aprillis osaleb R.A.A.A.M. “Antigonega” Hiina ühe suurima teatriorganisatsiooni, Shanghai teatriakadeemia kutsel Shanghai Eksperimentaalteatri festivalil. Festivalile on kutsutud 12 truppi üle maailma. Eesti teater osaleb sellel festivalil esimest korda.
“Antigone” on valitud festivali lõpetama ja etendused toimuvad 25. ja 26. aprillil festivali põhilaval Duanjuni teatrikeskuses. Festivali on kutsutud kajastama üle 100 väliskülalise.
Hiina ja Peterburi sõidab 14-liikmeline trupp.

“Antigone” esietendus oli 11. augustil 2010 Püha Katariina kirikus. Lavastaja on Iraani üks hinnatumaid noori lavastajaid Homayun Ghanizadeh. Mängivad näitlejad Andrus Vaarik, Elina Reinold, Raimo Pass, Külli Reinumägi, Ago Anderson ja Ülle Lichtfeldt.
Lavastust “Antigone” on kokku mängitud 44 korral ja neist 29 korda välismaal. 

24. aprillil on R.A.A.A.M.i 15. sünnipäev. Viieteist aastaga on esietendunud 38 lavastust ja 34 neist on  Eesti autoritelt tellitud algupärandid.