Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

R.A.A.A.M.-i erakordne juubelisuvi

02.06.2010 09:17

R.A.A.A.M.-il on käimas juubelihooaeg. Kümme aastat täitus 24. aprillil. Selle ajaga on ellu kutsustud 23 eesti näitemängu ja lavale on neist jõudnud 19.

Sel suvel on tulemas kaks esietendust. Esmakordselt R.A.A.A.M.-i ajaloos võtetakse ette välisdramaturgia. Iraani lavastaja Homayun Ghanizadeh on valinud oma lavastuse algmaterjaliks Sophoklese antiiktragöödia „Antigone“. R.A.A.A.M-i tellimusel kirjutab Homayun Ghanizadeh Sophoklese “Antigone” ainetel uue näitemängu. Kuhu viib rännak, seda saab näha 11. augustil kell 19.00 Püha Katariina kirikus. Lavastuses mängivad  Andrus Vaarik (Tallinna Linnateater), Elina Reinold, Raimo Pass (Eesti Draamateater), Ago Anderson (Pärnu Endla), Ragne Pekarev (Vanemuine), Külli Reinumägi. Homayun Ghanizadeh on Iraani viimase aja üks väljaspaistvaim lavastaja, kes on pärjatud Iraani suurima teatrifestivali Fadjr 2005. ja 2007. aasta parima lavastaja tiitliga.

Jätkatakse ka Eesti dramaturgia tellimustega. 8. augustil esietendub uus Uku Uusbergi näitemäng „Jõud“, mis esietendub uues mängukohas, R.A.A.A.M.-i initsiatiivil Jäneda Pulli talli loodud 250-kohalises suvises saalis. Uku Uusbergi kirjutatud näitemängus on peaosas Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater), teistes osades Argo Aadli (Tallinna Linnateater), Alo Kõrve (Tallinna Linnateater) ja lisaks veel 25 noort meest. Muusikaline müsteerium „Jõud“ esietendub Jäneda Pulli tallis 8. augustil kell 19.30.

Tartu publikul on võimalik veel näha 2007. aasta suvel Viinistu Kunstimuuseumi vabaõhulaval esietendunud menulavastust „Eesti asi“,  mida seekord etendatakse Tartu päeval 29. juunil ja veel 6 korral juuli algul Tartu Laulupeomuuseumi õuel. Lavastus „Eesti asi“ on olnud R.A.A.A.M.-i üks publikumenukamaid, seda on vaatamas käinud üle 15 000 inimese.

Kõikide etenduste piletid on juba müügis Piletilevis ja Piletimaailmas

www.raaam.ee