Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pulitzeri draamapreemia võitis Annie Baker

15.04.2014 11:14

AnnieBaker
2014. aasta Pulitzeri draamaauhinna võitis Annie Bakeri näitemäng “Välgatus” (The Flick), mis jõudis Off-Broadwayle möödunud aasta märtsis.

Näitemängu tegevus toimub vanas kinos, mida tulevad koristama selleks palgatud juhutöölised. Tegemist on osariigi viimase kinosaaliga, kus on veel olemas 35-millimeetrine filmiprojektor, mis tegevuse jooksul ka käima pannakse. Tegelasi on neli, lavastuseks on tarvis ühte nais- ja kolme meesnäitlejat.

“Välgatuse” tõi välja uut näitekirjandust edendav Off-Broadway teater Playwrights Horizons. Lavastuse vastuvõtt oli vastuoluline, osa kriitikast kiitis näitemängu ülivõrdes. 
Pulitzeri draamapreemia võitja saab 10 000 dollarit. “Välgatus” on saanud teisigi draamateostele mõeldud ameerika preemiaid.

Annie Baker (s. 1981) on kirjutanud varem näitemängud, mille originaalpealkirjad on  “Circle Mirror Transformation”, “Body Awareness” ja “The Aliens”.
Pulitzeri preemia varasematest laureaatidest jõudis viimati eesti teatri lavale Tracy Lettsi “Augustikuu”, mis tuli võitjaks 2007. aastal.