Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pühapäeval tähistab NUKU teater 63. hooaja algust

29.08.2014 14:50

31. augustil tähistab NUKU teater 63. hooaja algust koos suvelavastuse „Kapten Granti lapsed“ viimase etenduse publikuga.
Canterville'i lossi vaimSisehooaja esimesed etendused algavad juba 2. septembrist, mil oodatakse külla kõige väiksemaid teatrisõpru – mudilasi koos vanematega ja lasteaiarühmi. Hooaja esimesel nädalal esietendub koolinoortele mõeldud lavastus „Canterville’i lossi vaim“, mida lavastab vene-soome päritolu nukulavastaja .

Pühapäeval toimuvast hooaja avamisest saavad osa kõik 560 seikluslavastuse „Kapten Granti laste“ viimasel etendusel viibivat inimest. Pooletunnise sündmuse „NUKU kolib sisse!“ ajal saab kuulda teatri hooajaplaanidest, pildistada menukate Granti-tegelastega, torti süüa ning välilava kokkupakkimisel käed külge lüüa!

Uuel hooajal toob Eestis nuku- ja visuaalteatri eest hea seisev NUKU välja seitse uuslavastust. Põhiline fookus on tänavu koolinoorte ja täiskasvanute sihtgruppidel. Märtsis jõuab noore lavastaja Sander Puki juhtimisel lavale „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal“, mis jutustab loo autistlikust teismelisest poisist, kes suudab öelda ainult tõde. Lavastus sobib noortele alates 12. eluaastast ja täiskasvanutele. Veebruaris esietendub Jaanika Juhansoni lavastatav ning Helle Laasi autobiograafilisel jutustusel „Ajarefrään“ põhinev lavastus, mis on mõeldud gümnaasiumile ja täiskasvanutele.

Jõulude eel toob NUKU teater välja kaks koguperelavastust. 30. novembril esietendub Peeter Sauteri kirjutatud „Tuhkatriinu“, mille loovad külalistena lavastaja Ingo Normet ja kunstnik Liina Unt. Muusika kirjutab lavastusele Rein Rannap. „Võlupood“, mis jõuab vaatajateni 7. detsembril, on illusioonitrikkidega visuaalteatrilavastus Herbert George Wellsi samanimelise lühijutu põhjal. Loo lavastab NUKU teatri näitlejanna Sandra Lange. Kevadel täieneb väikelaste repertuaar Helle Laasi nukulavastusega „Kole konn ja tige kala“.

Lisaks lavastustele on NUKUs oluline osa muuseumil, mis sel hooajal tähistab oma 5. sünnipäeva. See toob muuseumisse põnevaid näitusi ning mitmeid uusi tegelusvõimalusi.

Viimaseid kordi mängitakse sel sügisel 12 aastat mängukavas olnud „Jussikese seitset sõpra“. Lavastus jätab publikuga hüvasti ringreisiga üle Eesti: etendused toimuvad Viljandis, Valgas, Põlvas ja Haapsalus. Puhkuselt tulevad aga tagasi koolieelikutele mõeldud lavastused „Isekas hiiglane“, „Vepsa muinasjutud“ ja „Kartlik jõehobu ja poiss, kes muutus tordiks“.

NUKU teatri trupist on aastasel pausil näitlejanna Kadri Kalda, teatrisse naaseb lapsehoolduspuhkuselt Laura Nõlvak.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679509
[email protected]