Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pühapäeval Forum Cinemas’ ekraanidel George Balanchine’i “Kalliskivid”

17.01.2014 17:15

Moskva Suure Teatri balletiülekannete kevadhooaja avab legendaarse koreograafi George Balanchine´i „Kalliskivid“ 

Sel pühapäeval, 19. jaanuaril, jõuab otseülekandena Moskva Suure Teatri lavalt Forum Cinemas kinoekraanidele legendaarse koreograafi George Balanchine´i abstraktne lühiballettide kollaaž „Kalliskivid“. Kolmest lühiballetist koosnevat lavastust ilmestab kalliskividest inspireeritud kostüümiparaad ning vaheldusrikast meelolu loovad kolme erineva helilooja teosed. 

Balanchine´i „Kalliskivid“ põimib kokku erinevate balletikoolkondade tantsustiile, demonstreerides Balanchine´i kui koreograafi mitmekülgsust ja teda mõjutanud rikkalikku pärandit. Kalliskivide nimelised lühiballetid on kummardus klassikalise balleti pärandile ning kolmele linnale – Pariis, New York, Peterburi – mis on mänginud olulist rolli Balanchine´i karjääris. Venemaal hariduse saanud Gruusia juurtega George Balanchine oli New York City Ballet asutaja ja peakoreograaf. „Kalliskivid“ on loodud spetsiaalselt New Yorgi trupile ning seda lavastust esitatakse väljaspool Ameerikat haruharva. 

Gabriel Fauré muusikale seatud „Smaragdid“ on austusavaldus lüürilisele prantsuse romantismi koolkonnale, „Rubiinid“ viib meid jazziajastu Ameerikasse, Broadwayle, kus annavad tooni Igor Stravinski energilised rütmid ning viimasena ilmuvad Tšaikovski meloodiate saatel lavale „Briljandid“ – suursuguselt hiilgav kummardus imperialistlikul Venemaal Marius Petipa poolt loodud  majesteetlikule balletipärandile. 

Rahvusooper Estonia omaaegse esitantsija ja balletipedagoogi Viesturs Jansonsi sõnul ennustab ta  Balanchine’i „Kalliskividest“ erakordset elamust. „ Teater on saanud George Balanchine’i fondilt loa näidata lavastust esmakordselt kõikjal maailma kinodes – see on tunnustus lavastuse ja tantsijate erakordselt kõrgele tasemele,“ kinnitas Jansons.

Moskva Suure Teatri balletitrupp toob kevadhooajal kinodesse veel kaks lavastust. Lisaks Balanchine´i lühiballettide kollaažile jõuab veebruaris kinolinadele Honoré de Balzac’i romaanil põhinev „Kaotatud illusioonid“ ning märtsis ootab ees Pierre Lacotte'i lavastatud “Marco Spada”.

Balanchine´i  „Kalliskivid” otseülekanne toimub pühapäeval, 19. jaanuaril algusega kell 17.00 Tallinnas, Coca-Cola Plazas, Tartu kinos Ekraan ja Narva Astris. 

Lisainfo ja piletid:  http://www.forumcinemas.ee/Event/299813 

Moskva Suure Teatri uus hooaeg Forum Cinemas kinodes: http://www.forumcinemas.ee/Events/ballet

Moskva Suure teatri kodulehekülg: http://www.bolshoi.ru/en


Kontaktinfo:

Kaarin Piiskoppel
Forum Cinemas AS programmijuht
+372 6 800 761
kaarin.piiskoppel@forumcinemas.ee

Liis Mengel
Forum Cinemas AS turundusjuht
Tel. 680 0770
Mob. 5680 0770
liis.mengel@forumcinemas.ee
www.forumcinemas.ee