Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pühapäeval, 5. septembril toimub Estonia teatrilaat ja antakse üle tänavuse teatrisõbra tiitel

01.09.2021 12:59

Pühapäeval, 5. septembril 2021 12.00-15.00 toimub ümber Estonia teatrimaja iga-aastane teatrilaat, kus linnarahvast ootavad tasuta galakontsert, aasta magusaimad pakkumised ning suurimad üllatused. Antakse üle Estonia teatri sõbra tiitel ning ei puudu ka vaktsineerimisbuss.

Tammsaare parki üles seatud suurel välilaval esitavad Rahvusooperi ja Rahvusballeti solistid ning koor ja orkester katkendeid 116. hooaja uuslavastustest ning repertuaari parimatest paladest. Teatrimaja taga pakuvad estoonlased nii omavalmistatud toidukraami kui näputööd. Samuti on müügil rohkelt ahvatlevat teatrikraami: rekvisiite, kostüüme, dekoratsioone. 

Estonia teatri ees on avatud balletiala ja ooperiala. Balletialal on kõigil huvilistel võimalik osa saada Teet Kase novembris esietenduva balleti "Louis XIV – kuningas Päike" lavastusproovist ning rahvusballeti kunstilise juhi Linnar Loorise intervjuust koreograaf-lavastaja Teet Kasega

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäeva puhul on Rahvusooper Estonia koostöös Estonian Record Productionsiga andnud välja Rasmus Puuri ooperi "Pilvede värvid" DVD, mis on ühtlasi kummardus lavastaja Roman Baskinile. DVD-d tutvustavad ERPi kunstiline juht ja produtsent Peeter Vähi ning peaosalised Janne Ševtšenko ja Jassi Zahharov. Rahvusooper Estonia poistekoori 50 aasta juubeli puhul tutvustab peadirigent Hirvo Surva koori juubelihooaja programmi ning räägib loomingulisest kollektiivist lähemalt. Esineb Rahvusooperi poistekoori kvintett. Vallatut uut ooperit "Naksitrallid", mis kevadel rahvusooperi lavale jõuab, tutvustavad helilooja Tõnis Kaumann ja lavastaja Vahur Keller

Teatrilaadal anname stardipaugu ka piletikampaaniale, mis kukutab kõikide piletite hinnad tervelt 30% allapoole! Müügil on kõik etendused kuni juunini 2022 ning teatrimaja ees avatud on pop-up kassad. Peale selle on võimalik ainult teatrilaadalt osta kolmele etendusele pileteid suisa 10-euroga. Kes kohale tuleb, saab teada, millega on tegemist!

Kui kontsert ja laadamelu on jõudnud poole peale, kuulutame välja tänavuse Estonia teatri sõbra tiitli laureaadi. Tiitli annab pidulikult üle eelmise aasta tiitliomanik Lauri Leesi. Tiitli pälvib inimene, kes armastab nii ooperit kui balletti – ning üle kõige Estonia teatris käia. 

Ent see pole veel kõik. Kel pole veel õnnestunud end koroona vastu vaktsineerida ja see on takistanud teatris või teistel avalikel üritustel osalemast, saab sellegi probleemi lahendada Estonia teatrilaadal. Teatri peauste ees on avatud Lääne-Tallinna Keskhaigla mobiilne vaktsineerimispunkt, kuhu saab tulla ilma eelneva registreerimiseta. Vaktsineerimiseks kasutatakse Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty. Vaktsineerima oodatakse kõiki soovijaid alates 12. eluaastast. Kaasas peab olema isikut tõendav dokument ning alaealistel palutakse tulla koos lapsevanemaga.

Estonia teatrilaat on tasuta ja avatud kõigile huvilistele, päeva juhib Helen Lepalaan

Otseülekannet Estonia teatrilaadast on võimalik vaadata Postimehe veebis.