Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Püha Nikolause legendid” Pärnus ja Tallinnas

06.12.2007 13:36

Eesti Kontserti, vanamuusika ansambli Rondellus ja tantsuteater Tee Kuubis koostööna etendub 6. detsembril kell 19 Pärnu Kontserdimaja Kammersaalis ja 8. detsembril kell 19 Tallinna Niguliste Kirikus kontsert-lavastus "Püha Nikolause legendid".

Püha Nikolause elust ja imetegudest jutustavad legendid tuuakse vaatajani tantsu, kostüümide, värvide ja loomulikult tema auks loodud muusika abil, kui kaheks õhtuks elustuvad 15. sajandil Hermen Rode töökojas valmistatud Niguliste peaaltari stseenid pühaku elulooga.

Nikolause kultus sündis 4. sajandil pKr ja on Jõuluvana (Santa Claus'i) kujus säilinud siiamaani. Ta on abistaja igas puuduses; laste rõõmutooja; advokaatide, kirjameeste, üliõpilaste, neitsite, rändurite, meremeeste, madruste, kalurite, kaupmeeste, apteekrite, möldrite, lihunike, kangrute, kiviraidurite, õllepruulijate, veinikaubitsejate patroon ja kaitsja; õnneliku abielu hoidja; vangist vabastaja; varastatud asjade tagasitooja; ebausklike põhimõtete ja arvamuste, veeohu, merehäda, varaste vastu võitleja.

Nikolausipäeva tähistatakse pühaku surmapäeval 6. detsembril ning tema Barisse ümbermatmise päeval 8. mail.

Lavaloo "Püha Nikolause legendid" koreograaf-lavastaja on Madli Teller (Tee Kuubis), assistent Liina-Karina Mikkor (Tee Kuubis).
Musitseerib vanamuusika ansambel Rondellus: Maria Staak, Robert Staak, Marilin Lips, Triin Krigul, Eva-Maria Eller;
tantsivad: Maarja Pärn, Kristjan Rohioja, Maiken Schmidt, Egor Zadoya (Tee Kuubis), Helena Krinal (H Stuudio), Gert Preegel (Fine 5), Ajjar Ausma jt

Nukukunstnikud on Ene Mellow ja Mait Erik (Eesti Nukufilm).
Kostüümide autor Moonika Lausvee (Teater NO99).
Meeskond: Tee Kuubis ja Eesti Kontsert

Vanamuusikaansambel RONDELLUS loodi 1993. aastal Maria ja Robert Staak'i algatusel eesmärgiga esitada keskaja ja renessansi muusikat. Olenevalt esitatavast kavast koosneb ansambel kahest kuni kuuest muusikust, kes esinevad ajastu kostüümides ja vanade pillide koopiatel (lautod, fiidel, portatiivorel, mitmesugused löökpillid jm). Rühma liikmed on professionaalid, kes on aastaid olnud tegevad Eesti paremates vanamuusikaansamblites.
Rondellus on andnud menukaid kontserte Baltimaades, Skandinaavias, Poolas, Ungaris, Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Hispaanias ja Shveitsis jne.

Tantsuteater TEE KUUBIS loodi 2005. aasta 1. aprillil Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna tudengite, vilistlaste ja õppejõudude poolt. Teatri eesmärgiks on pakkuda organiseeritud väljundit professionaalsetele tantsijatele ja lavastajatele ning otsida võimalusi koostööks erinevate kunstiliikide esindajate ning partnerorganisatsioonidega. Enam kui kahe tegevusaasta jooksul on teatril välja kujunenud ka enda etenduste sari nn kohaspetsiifiliste projektide näol, mis tõid teatrile 2005. a. ka Philip Morrise Eesti kaasaegse tantsu läbilöögi auhinna ning Mait Agu nimelise preemia. Tee Kuubis on teinud koostööd Tallinna Ülikooli, Kanuti Gildi SAALi, E-Teatri, Tallinna Kesklinna Valitsuse, Eesti Vabaõhumuuseumi, Tallinna Kunstihoone, Eesti Kunstiakadeemia, Goethe Instituudi, Eesti Jalgpalliliidu, Vaikuse Muusika stuudioga ja mitmete teiste kultuurihuviliste institutsioonidega.

Madli Teller lõpetas Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna 2006. aastal ja töötab tantsuõpetajana ning koreograafina Tallinnas, Tartus ja Jõgeval. Ta on lavastunud nii ajaloolist kui ka kaasaegset tantsu keskaegsele ja renessansi ajastu muusikale juba 2004. aastast. Rondellusega koos tuuakse vaatajateni viies professionaalseid tantsijaid kasutav suurem projekt, milles vanamuusikasse sulandub sujuvalt renessansi sammustikule tuginev kaasaegne tantsukeel ja milles sõnadeta ning maalidele tuginevat visuaalset esteetikat kasutades jutustatakse lugusid ammustest aegadest.

Piletid (Pärnus 100/60, Tallinnas 120/80) müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades ning tund enne algust kohapeal.