Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Püha Katariina kirikus esietendub prantsuse laulumäng

01.10.2008 11:08

1. oktoobril kell 19.00 esietendub Püha Katariina kirikus prantuse laulumäng (chant-fable) "Aucassin ja Nicolette". Lugu on kirjutatud 13. saj. anonüümse autori poolt, säilinud meieni ühes käsikirjas. Eestikeelse tõlke autorid on Ain Kaalep ja Ott Ojamaa. See on humoorikas ja romantiline armastuslugu täis elurõõmu, ohte ja seiklust. Ameerika filosoof ja kirjandusteadlane Mortimer Adler on nimetanud seda teost "kirjanduse värskeimaks kevadõieks".

Lavastaja Maria Peterson, helilooja Siiri Siimer. Kostüüme aitas kavandada Laura Pählapuu, lauluviisid õpetas Anna Ehrenberg, pillimehi juhendas Taavi-Hans Kõlar, tantsu aitas mõtelda Tiina Mõlder, liikumist aitas seada Helvin Kaljula. Mängivad Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikooli abituriendid Taavi- Hans Kõlar või Joonas Paas, Anna Ehrenberg või Linda Kolde, Kristiina Talts või Anna Viik , Karmen Otu, Anders Levandi, Toomas Pruunsild, Kadri Lind, Mikk Grins, Kaur Joosep Eisel. Pille mängivad Kadi Maria Vooglaid, Katariina Ratasepp (EMTA Lavakunstikool) või Laura Peterson (Vanemuine), Jaan Peeter Stern ja Mihkel Jahu.

Oktoobris 2008 on uuslavastus kavas kolmel õhtul: 1., 4. ja 6. kell 19.00 Püha Katariina kirikus.

* * *
Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikool on tegutsenud juba üle kümne aasta. Teatrikooli juhataja on Lembit Peterson, õpilastega on läbi aastate püsivalt töötanud ka Tõnis Rätsep, Tiina Mölder, Maria Peterson, Eva Eensaar, Marius Peterson, Jaak Johanson jt. Iga teatrirühm on lõputööks teinud ühe lavastuse koostöös THEATRUMiga.
2008. aasta kevadel etendus Jean Anouilh "Metsik". Senistest lõpulavastustest võiks teiste seas nimetada veel Mart Aasa algupärast näidendit "Kõik on noored" (2000), Vladimir Tendrjakovi "Koolilõpuööd" (2004), Witold Gombrowiczi "Iwona, burgundi printsessi" (2005), Slawomir Mrozeki näidendit "Lesed" (2006), William Shakespeare'i "Kaht veroonlast" (2007).

Olete oodatud!
Theatrum
www.theatrum.ee 
tel 6446 889;
theatrum at theatrum ee

Piletid (100/70) Theatrumi kassas (E-R 10-17 ja tund enne etenduste algust) Piletilevis, Piletimaailmas, Statoili jaamades.
NB! Esietendusele maksab õpilastele pilet vaid 50.-