Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Puccini “Tosca” Coca-Cola Plazas

02.08.2011 01:27

Kolmapäeval, 3. augustil on võimalik kino Coca-Cola Plaza ekraanil nautida Soome
kuulsaimat ooperiprimadonnat Karita Mattilat Puccini melodramaatilises meistriteoses
"Tosca". Kirglik lavalugu võimust, reetmisest ja ennastohverdavast armastusest linastub Metropolitan Opera HD suvehooaja sarjas vaid ühel õhtul.

Karita Mattila on suure häälega särav sopran, keda on kutsutud ka üheks maailma parimaks laulvaks näitlejaks. Nii kriitikud kui publik on jaganud armastatud näitlejannale ohtralt kiidusõnu nii tema hääle kui laulja- ning näitlejameisterlikkuse kohta.
Nimirolli Puccini melodramaatilises teoses esitas Mattila esmakordselt väljaspool Soomet 2009. aasta sügisel Metropolitan Operas, kui MET avas uue hooaja just selle ooperiga. 2009. aasta sügisest on pärit ka salvestus, mida Coca-Cola Plazas nüüd näha saab.

Puccini melodramaatilise meistriteose „Tosca“ aluseks on traagiline lugu inimlikest kirgedest. Ooper jutustab kolmest inimesest - kuulsast ooperilauljast, vabamõtlejast kunstnikust ning sadistlikust politseiülemast, keda ühendab poliitiliste mängude ja armastuse rägastik. Ooperi süžeed võib vaadelda kui sügava psühholoogiaga realistlikku draamat, mida mõned kriitikud on nimetanud õudusdraamaks. Metropolitan Opera muusikajuht James Levine on ooperi kohta öelnud: „Toscas on ühendatud Puccini suurepärane muusikaline inspiratsioon Hitchcocki filmiparemikku kuuluva linaloo melodramaatilisusega.“
"Toscat" on saatnud publikumenu esmalavastusest alates. Muusikaliselt hästi läbi-komponeeritud teoses moodustavad aariad, retsitatiivid, koorid ning muud muusikalised elemendid ühtse terviku. Ooperis on Puccini kõige laiemalt tuntud lüürilised aariad, mis on inspireerinud paljusid juhtivaid ooperilauljaid ja on võlunud oma võimsusega ja leidliku orkestratsiooniga nii esitajaid kui publikut - see on teinud sellest lavaloost ühe enim mängitavama ooperiteose maailma ooperilavadel.

Lisainformatsioon:
Forum Cinemas AS
Tel. 6800 718
rein.palosaar@forumcinemas